درایت سهام داران در انتصاب مدیرعامل پتروشیمی مروارید

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: با انتصاب اسدالله غلامپور به عنوان مدیرعامل پتروشیمی مرواید به زودی شاهد حضور شرکت های دانش بنیان و جهش تولید در این شرکت خواهیم بود.

شیخ موسوی احمدی، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بازدید سرزده‌ای از پتروشیمی مروارید  داشتند او در این بازدید گفت: «انتصاب اسدالله غلامپور،  در مروارید نشان از درایت سهامداران پتروشیمی مروارید و اهمیت رشد و جهش تولید است. قطعا با حضور او به عنوان مدیرعامل شاهد جهش تولید و اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب در استفاده از شرکت‌های دانش بنیان در پتروشیمی مروارید خواهیم بود.»

نمایندۀ مردم شهرستان‌های کنگان، دیر، عسلویه و جم در مجلس شورای اسلامی به شکل پیش بینی نشده در شرکت پتروشیمی مروارید حضور پیدا کرده و در جلسۀ برنامه‌ریزی تولید که با حضور مدیر عامل و سایر مدیران در حال برگزاری بود، شرکت کردند. احمدی ضمن عرض تبریک سال نو و ماه مبارک رمضان به مدیریت و کارکنان شرکت پتروشیمی مروارید، گفت: «خوشحالم که بازدید سرزده مصادف با جلسه‌ی برنامه‌ریزی تولید شرکت شده است.»

او ادامه داد: «با برنامه‌ریزی، نظارت، کنترل و توجه به سرمایه‌های انسانی و ثبات مدیریت در واحدهای تولیدی می‌توان به بهره‌وری و همچنین پایش توان مدیران رسید.»

 احمدی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در سال قبل و سال جدید گفت: «تمامی فرمایشات رهبری مبنی بر اهتمام ویژه به تولید و استفاده از شرکت‌های دانش بنیان، است که با شناختی که از توانمندی مدیرعامل مروارید دارم، امیدواری بیشتری به استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان در استان وجود دارد.»

 در این جلسه، غلامپور، مدیر عامل شرکت پتروشیمی مروارید، به ارائه گزارش تولید شرکت پتروشیمی مروارید و میزان تولید ۱۲ ماهه سال قبل پرداخته و موانع موجود در روند تولید و ارزآوری شرکت را اعلام کردند. گفتنی است که غلامپور پیش از این مدیرعامل پتروشیمی کیان بوده است.

۴۶ درصد از سهام پتروشیمی مروارید متعلق به هلدینگ پتروفرهنگ است. پتروشیمی مروارید در زمینی به مساحت تقریباً ۲۰ هکتار در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی (عسلویه) و در فاز دوم صنایع پتروشیمی واقع شده است. واحد اتیلن این مجتمع در اسفند ماه سال ۱۳۸۸ به بهره برداری رسید.

https://roydadnaft.ir/22496کپی شد!