سرمایه‌گذارِ پتروشیمی میناب زمین مورد نیاز را در اختیار گرفت

استاندار هرمزگان با بیان اینکه خبرهای خوبی برای مردم میناب داریم، گفت: هم اکنون سرمایه‌گذار پتروشیمی میناب زمین مورد نیاز را در اختیار گرفته و هلدینگ خلیج‌فارس به عنوان قوی‌ترین مجموعه پتروشیمی کشور، پای‌کار احداث پتروشیمی در این شهرستان آمده که این خبر عیدی به مردم این منطقه است.

مهدی دوستی روز سه‌شنبه در حاشیه افتتاح و کلنگ‌زنی طرح‌های میناب در جمع خبرنگاران، توسعه تک بُعدی کشاورزی را یکی از مشکلات میناب دانست و افزود: به دنبال توسعه صنعت در میناب هستیم که برهمین اساس جواز تاسیس و مجوزهای زیست محیطی پتروشیمی میناب را اخذ کرده‌ایم.

وی بیان کرد: با اتمام فرآیندهای فنی و مهندسی، عملیات اجرایی طرح پتروشمیی میناب را در اردیبهشت ماه امسال همزمان با روز ملی خلیج‌فارس و یا در هفته دولت آغاز خواهیم کرد.

نماینده عالی دولت دراستان هرمزگان تصریح ‌کرد: برنامه دیگر برای امسال تکمیل بیمارستان میناب است که در روز نخستین فرودین ماه جاری نشست ویژه ای برای این عملیات مهم برگزار کردیم.

دوستی با اشاره به بهره‌برداری و کلنگ‌زنی سه طرح مهم در حوزه زیرساخت‌های آموزشی، تأمین برق و پرورش میگو به نمایندگی از سایر طرح‌ها اظهار کرد: بزرگترین طرحی که امروز عملیات اجرایی آن آغاز شد، سایت پرورش میگوی کرگان بود که ۲ هزار میلیارد تومان ارزش دارد.

وی گفت: قول داده ایم که اگر بتوانند با سرعت مناسب کار را پیش ببرند برای تامین برق این سایت، در بودجه ۱۴۰۳ اعتباراتی لحاظ کنیم.

استاندار هرمزگان با اشاره به مشکل تامین برق مسکن مهر میناب، افزود: امروز سه طرح تامین برق در شهرستان میناب که پنج سال معطل مانده بود و بعد از سفر رییس جمهور به استان سرعت و پیشرفت فیزیکی قابل توجهی پیدا کرد، به بهره‌برداری رسید.

دوستی، با اشاره به کلنگ‌زنی یک باب مدرسه در روستای سولقان نیز تصریح‌ کرد: در بهمن ماه بازدیدی را از مدرسه‌ای در روستای سولقان داشتیم که فضای نامناسبی داشت، طی ۲ ماه گذشته فرماندار و مسوولان آموزش و پرورش پیگیری و همت کردند تا امروز که احداث مدرسه جدید آغاز شد و امیدواریم در سالجاری به بهره‌برداری برسد تا از مهرماه دانش‌آموزان بتوانند از فضای جدید برای تحصیل استفاده کنند.

استاندار هرمزگان، در پایان با قدردانی از همراهی نماینده مردم شرق استان در پیگیری مسائل میناب، خاطرنشان‌کرد: در سال جاری عملیات اجرایی ورزشگاه ۱۰ هزار نفری میناب را نیز آغاز خواهیم کرد.

https://roydadnaft.ir/22446کپی شد!