رکورد تولید ۴ سال گذشته پتروشیمی بندرامام شکسته شد

پتروشیمی بندرامام در سال ۱۴۰۱ با بهره‌گیری مناسب از توان و دانش کارشناسان و کارکنان خود و شرکت‌های دانش‌بنیان، موفق به تولید نزدیک به ۴ میلیون تن انواع محصولات شیمیایی و پتروشیمیایی شد که رکورد جدید تولیدی در مقایسه با چهار سال گذشته محسوب می‌شود.

به گزارش پتروشیمی بندرامام، این شرکت در سال ۱۴۰۱ با منطبق کردن سیاست‌های کلان خود با شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شد، توانست با تلاش کارشناسان و نخبگان خود از تنگناهای تولیدی عبور کند و با بهره‌گیری مناسب از توان شرکت‌های دانش‌بنیان در حل مسائل، در بخش‌های مختلف تولیدی به شکوفایی برسد و رکوردهای تولیدی نسبت به برنامه را به ثبت برساند.

عملکرد تولیدی پتروشیمی بندرامام در مجتمع کیمیا که تولیدکننده محصولات در زنجیره کلر است به طوری بود که موفق شد در واحد وینیل کلراید (VC) با تولید بیش از ۱۷۱ هزار تن، تولید ۱۰۱ درصدی نسبت به برنامه و نیز در واحد متیل ترشیو بوتیل‌اتر (MTBE) بیش از ۴۸۴ هزار تن تولید، ۱۰۳ درصد نسبت به برنامه تولید را به ثبت برساند.

پتروشیمی بندرامام در مجتمع بسپاران خود هم توانست در واحدهای پلی‌اتیلن سبک (LD) بیش از ۱۲۲ هزار تن تولید را ثبت و نسبت به برنامه ۱۱۰ درصد تولید را محقق کند و همچنین واحد پلی‌اتیلن سنگین (HD) این مجتمع هم توانست بالاتر از برنامه تولید خود بیش از ۱۵۰ هزار تن محصول را به ثبت برساند.

مجتمع‌های فرآورش یک و دو پتروشیمی بندرامام هم طبق برنامه‌های تولیدی و متناسب با خوراک‌های دریافتی فعالیت تولیدی خود را محقق کردند.

همچنین مجتمع آب‌نیرو که وظیفه تأمین یوتیلیتی را به عهده دارد، موفق شد در این سال با پایداری و استمرار تولید به صورت مستمر و مداوم مأموریت خود همسو با تأمین یوتیلیتی واحدهای عملیاتی و تولیدی پتروشیمی بندرامام را در سطح مطلوب ایفا کند.

شایان ذکر است، پتروشیمی بندرامام در سال ۱۴۰۱ نخستین همایش تخصصی با شرکت‌های دانش‌بنیان را با هدف حل مسائل تولیدی و استفاده از دانش ایرانی برگزار کرد و در امتداد آن با تلاش مدیران، کارشناسان و کارکنان خود، توانست در مجموع با تولید بیش از ۳ میلیون و ۹۹۱ هزار تن انواع محصولات، ۹۵.۵ درصد تولید نسبت به برنامه تدوین شده را محقق کند و بالاترین حجم تولیدات از سال ۱۳۹۶ تا کنون را به ثبت برساند.

https://roydadnaft.ir/22171کپی شد!