ژاپن نفت روسیه را بالاتر از سقف قیمت خریداری کرد

داده‌های وزارت دارایی ژاپن نشان می‌دهد که این کشور در ماه فوریه نفت روسیه را به قیمت متوسط ۶۸.۵ دلار در هر بشکه خریداری کرده است که بالاتر از سقف قیمتی است که توکیو به همراه سایر کشورهای گروه ۷ برای این نفت تعیین کرده بودند.

بر اساس محاسبات خبرگزاری تاس و داده‌هایی که روز پنجشنبه توسط وزارت دارایی ژاپن منتشر شد، این کشور در ماه فوریه حجم کمی از نفت روسیه را به قیمت متوسط ۶۸٫۵ دلار در هر بشکه خریداری کرده است که بالاتر از سقف قیمتی بود که توکیو به همراه سایر کشورها برای این نفت به استثنای منابع پروژه ساخالین-۲ تعیین کرده بودند.

بر اساس این گزارش، ژاپن به ویژه در ماه فوریه ۳۷۰۰۰ کیلو لیتر (حدود ۲۳۲۷۰۰ بشکه) نفت از روسیه خریداری کرد. کل هزینه واردات نفت ۲٫۱۲۵ میلیارد ین (یا ۱۵٫۹۴۵ میلیون دلار) بود.

در نتیجه، هزینه هر بشکه از این محموله وارداتی معادل ۶۸٫۵۲ دلار است که از سقف قیمت ۶۰ دلاری که توسط کشورهای گروه ۷ برای نفت روسیه تعیین شده است، فراتر می‌رود.

توکیو در اجرای سازوکار سقف قیمت نفت روسیه به سایر کشورهای گروه ۷ پیوسته است. با این حال، یک استثنا برای تامین منابع از پروژه ساخالین-۲، که محصول اصلی آن ال‌ان‌جی LNG است، در نظر گرفته شد و این در حالی است که تامین نفت مشروط به قراردادهای گاز است.

ژاپن حدود ۹ درصد از کل واردات LNG را از پروژه ساخالین-۲ وارد می‌کند، در حالی که گاز روسیه حدود ۳ درصد از کل تولید برق این کشور را به خود اختصاص می‌دهد.

https://roydadnaft.ir/22156کپی شد!