قیمت نفت کاهش یافت

قیمت‌ نفت روز سه‌شنبه به‌دلیل ورشکستگی بانک سیلیکون ولی آمریکا و تأثیر آن بر بازار سهام کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری رویترز از سنگاپور، ورشکستگی بانک سیلیکون ولی آمریکا و در نتیجه ایجاد نوسان در بازارهای سهام، همچنین بالا گرفتن نگرانی‌ها درباره بحران مالی جدید سبب شد قیمت‌های نفت روز سه‌شنبه (۲۳ اسفندماه) بیش از یک دلار کاهش یابد.

قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال روز سه‌شنبه ساعت ۷ به وقت گرینویچ با ۸۲ سنت، معادل یک درصد، کاهش به ۷۹ دلار و ۹۵ سنت به ازای هر بشکه رسید.

نفت خام شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا (WTI) نیز روز سه‌شنبه با ۸۲ سنت، معادل ۱.۱ درصد، کاهش با قیمت ۷۳ دلار و ۹۸ سنت به ازای هر بشکه معامله شد.

قیمت نفت خام برنت روز دوشنبه (۲۲ اسفندماه) به پایین‌ترین سطح خود از ماه ژانویه تاکنون رسید، این در حالی است که قیمت نفت خام شاخص دبلیوتی‌آی نیز به پایین‌ترین سطح از ماه دسامبر رسید.

تعطیلی ناگهانی بانک «سیلیکون ولی» نگرانی‌هایی را درباره تأثیر افزایش شدید نرخ بهره در سال گذشته از سوی بانک مرکزی آمریکا بر دیگر بانک‌ها ایجاد کرده است.

تحلیلگران بانک ملی استرالیا در یادداشتی اعلام کردند نتیجه تورم بیش از انتظار مصرف‌کننده در ایالات متحده می‌تواند فشار کاهشی بیشتری بر قیمت‌های نفت در کوتاه‌مدت وارد کند.

لئون لی، تحلیلگر شرکت خدمات مالی سی‌ام‌سی مارکتس گفت: علاوه‌ بر شوک ناشی از ورشکستگی بانک سیلیکون ولی، نشانه‌هایی از بهبود اقتصادی اندک در چین با وجود لغو محدودیت‌های سختگیرانه مربوط به بیماری کرونا نیز قیمت نفت را تحت‌تأثیر قرار داده است.

وی اظهار کرد: پیش‌تر انتظار بهبود بیشتری در اقتصاد چین بود، اما آخرین نرخ تورم این کشور در ماه فوریه تنها یک درصد بود که بازتاب وضع ضدتورمی کنونی در اقتصاد چین و تقاضای کم آن است.

https://roydadnaft.ir/22057کپی شد!