همکاری دانشگاه شریف و صندوق بازنشستگی کشوری برای حل چالش‌های صنعتی

تفاهم‌نامه همکاری با هدف راه‌اندازی پردیس علوم و فناوری‌ صنعتی به منظور استقرار واحدهای فناور و دانش‌بنیان مرتبط با حوزه نفت، گاز، پتروشیمی، انرژی، معدن و فلزات بین دانشگاه صنعتی شریف و صندوق بازنشستگی کشوری امضا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، ظهر روز یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ در نشستی با حضور دکتر جلیلی رئیس دانشگاه، دکتر ترکی مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری، دکتر زمان‌پور مدیر عامل هولدینگ صبا انرژی، دکتر طالبی رئیس پارک علم و فناوری شریف و برخی از معاونین و مدیران این دو مجموعه، تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه صنعتی شریف و صندوق بازنشستگی کشوری منعقد شد.
در ابتدای این نشست دکتر رسول جلیلی، رئیس دانشگاه در سخنانی به معرفی ظرفیت‌های زیست‌بوم دانشگاه صنعتی شریف پرداخت و حرکت در جهت گسترش فناوری و توسعه منابع درآمدی دانشگاه و تلاش برای حل چالش‌های موجود در صنعت را از دغدغه‌های دانشگاه دانست. وی در ادامه افزود: امیدواریم بتوانیم با بررسی و استفاده از ظرفیت‌های هر دو مجموعه به سمت توسعه دستاوردهای صنعتی و فناورانه حرکت کنیم.

در ادامه این نشست دکتر ترکی مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اهمیت فناوری و نوآوری در کشور گفت: ما کشوری ثروتمند در حوزه علم و فناوری هستیم، در واقع فناوری بدنه‌ای ‌از دانش است و ما باید گامی مهم در جهت خلق ارزش و توسعه زیرساخت‌های کشور برداریم تا بتوانیم به جایگاهی که شایسته است برسیم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در پایان صحبت‌های خود گفت: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت‌های هر دو مجموعه در ایجاد پردیس‌های مشترک و در راستای توسعه اقتصادی کشور بهره‌برداری کنیم.

دکتر زمان‌پور مدیرعامل هلدینگ صبا انرژی و دکتر نیسی مشاور ایشان نیز در این نشست حضور داشتند و به بیان نیازمندی‌های فناورانه این مجموعه در حوزه صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و فولاد پرداختند.
در ادامه جلسه مهندس زکایی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پارسا پلیمر و دکتر مطبوع مدیرعامل شتاب‌دهنده آرکا به معرفی فعالیت‌های مجموعه خود پرداختند.
این نشست با امضا و تبادل تفاهم‌نامه همکاری دو جانبه پایان یافت.

https://roydadnaft.ir/22026کپی شد!