هزار میلیارد تومان قرارداد ساخت داخل در پتروشیمی اروند

از ابتدای سال حدود یک هزار میلیارد تومان قرارداد ساخت داخل با دانش بنیان ها، در پتروشیمی اروند بسته شده است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی اروند گفت: هم اکنون با ۵٠ شرکت دانش بنیان قرارداد فعال داریم و در سال جاری حدود یک هزار میلیارد تومان قرارداد ساخت داخل بسته ایم.

محمدرضا کریمی در نشست خبری رویداد فناورانه “پتروفن زون” با بیان اینکه تداوم برگزاری این رویداد‌ها ضرورت دارد، اظهار کرد: باید کمک کنیم شرکت‌های دانش بنیان در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در سوله‌ای از این منطقه مستقر شوند.

وی افزود: اکنون شرکت‌های زیادی در سایت یک مستقر هستند که به شرکت‌های پتروشیمی خدمات ارائه می‌دهند و هر چقدر بتوانیم شرکت‌های سراسر کشور را در منطقه ویژه مستقر کنیم و از آن‌ها خدمات بگیریم گام بلندی است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی اروند گفت: با تاکید مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس، مشکلات شرکت‌های دانش بنیان مرتبط با حوزه فعالیت شرکت پتروشیمی اروند، توسط این شرکت برطرف خواهد شد و فضای رقابتی برای آن‌ها فراهم خواهیم کرد.

با عملیاتی شدن طرح PVC ۲، ٩٠٠ هزار تن به محصولات ما افزوده می‌شود.

کریمی عنوان کرد: در حال حاضر با ۵٠ شرکت دانش بنیان قرارداد فعال داریم. در سال جاری نیز با تمام محدودیت‌ها و مشکلات حدود یک هزار میلیارد تومان قراداد ساخت داخل بسته ایم، اما چون معتقد هستیم تنها راه توسعه کشور با شرکت‌های دانش بنیان و بحث صنایع پایین دستی است روی این موضوع کار می‌کنیم.

وی ادامه داد: با عملیاتی شدن طرح PVC ۲، ٩٠٠ هزار تن به محصولات ما اضافه خواهد شد که در صنایع پایین دستی تحول ویژه‌ای خواهد داشت.

مدیرعامل پتروشیمی اروند خاطر نشان کرد: پتروشیمی اروند با یک و نیم میلیارد دلار سرمایه گذاری ٢ هزار و ۵٠٠ نفر اشتغال مستقیم دارد که این موضوع می‌تواند با تکمیل زنجیره ارزش و اجرای طرح‌های پایین دستی منجر به ایجاد اشتغال به صورت تصاعدی شود.

کریمی تصریح کزد: خوزستان استان ویژه است و ما کار ویژه می‌خواهیم و از مدیریت استانی انتظار می‌رود مصوبات ویژه برای استان تعیین کند، زیرا استان خوزستان پتانسیل تبدیل به یک قطب اصلی در بحث اشتغال و کار را دارد، زیرا توان فنی و اقتصادی آن را نیز دارد.

https://roydadnaft.ir/21878کپی شد!