کاهش ۲۷ درصدی صادرات پتروشیمی سنگاپور

صادرات محصولات پتروشیمی سنگاپور در ژانویه سال ۲۰۲۳ میلادی نسبت به دوره مشابه سال پیش از آن حدود ۲۷ درصد کاهش یافت و به یک میلیارد و ۲۰ میلیون دلار رسید.

آمارهای مؤسسه دولتی اینترپرایز سنگاپور حکایت از این دارد که ارزش صادرات پتروشیمی این کشور آسیایی در ژانویه ۲۰۲۳ با ۲۶.۶ درصد کاهش نسبت به دوره مشابه پارسال به یک میلیارد و ۲۰ میلیون دلار رسید و این شرایط کل صادرات داخلی غیرنفتی را هم تحت تأثیر قرار داد.

آمارهای مؤسسه دولتی اینترپرایز سنگاپور نشان می‌دهد مجموع صادرات غیر نفتی این کشور در ژانویه ۲۰۲۳ با ۲۵ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه پارسال به ۱۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار رسید، به‌طوری که این رقم در دسامبر ۲۰۲۲ کاهش ۲۰.۶ درصدی را ثبت کرده بود.

صادرات کالاهای غیر الکترونیکی که شامل پتروشیمی و محصولات دارویی می‌شود، در ماه ژانویه با ۲۴.۵ درصد کاهش نسبت به دوره مشابه پارسال به ۱۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار رسید، در حالی که در ماه دسامبر ۲۰۲۲ کاهش ۲۱.۳ درصدی را هم ثبت کرده بود.

همچنین صادرات کالاهای غیر الکترونیکی سنگاپور به چین در ماه ژانویه نسبت به مدت مشابه پارسال ۴۳.۲ درصد کاهش یافت و صادرات این کالاها به هشت مقصد از ۱۰ مقصد صادراتی سنگاپور در دوره مورد بررسی با افت روبه‌رو شد.

صادرات مواد شیمیایی اولیه سنگاپور به چین در ژانویه امسال نسبت به دوره مشابه پارسال ۲۸.۶ درصد کاهش یافت.

مؤسسه دولتی اینترپرایز سنگاپور در بیانیه‌ای اعلام کرد، صادرات پتروشیمی سنگاپور در سال ۲۰۲۲ میلادی در مجموع ۲.۰ درصد کاهش یافت و رشد قوی ۴۲.۲ درصدی ثبت شده در سال ۲۰۲۱ را معکوس کرد.

سنگاپور تولیدکننده و صادرکننده عمده پتروشیمی در جنوب شرقی آسیاست.

قطب صنایع پتروشیمی این کشور آسیایی در جزیره جورونگ واقع شده است و بیش از ۱۰۰ شرکت شیمیایی جهان از جمله شرکت‌های بزرگی همچون اکسون‌موبیل و شل در این منطقه فعالیت می‌کنند.

بر اساس اعلام مؤسسه دولتی اینترپرایز سنگاپور، کاهش قیمت نفت در سال جاری میلادی می‌تواند بر تجارت نفت سنگاپور و به نوبه خود بر کل تجارت این کشور در سال ۲۰۲۳ تأثیر بگذارد./نیپنا

https://roydadnaft.ir/21349کپی شد!