جایگاه سوم شرکت نفت عربستان در میان بزرگ‌ترین شرکت‌های دنیا

شرکت آرامکوی عربستان با ۱.۹۰۳ تریلیون دلار سرمایه بازار تا جایگاه سوم در بین بزرگترین شرکت‌های دنیا پایین آمده و بعد از اپل و مایکروسافت قرار گرفته است.

شرکت آرامکوی عربستان درحال‌حاضر سومین شرکت بزرگ دنیا از نظر سرمایه بازار است. آرامکو با ۱.۹۰۳ تریلیون دلار سرمایه بازار، پس‌از اپل (۲.۴۱۳ تریلیون دلار) و مایکروسافت (۱.۹۲۰ تریلیون دلار) در جایگاه سوم قرار گرفته است.

شرکت آرامکو دو ماه پیش در اواخر دسامبر جایگاه دوم را با ۱.۸ تریلیون دلار سرمایه پس‌از شرکت اپل در اختیار داشت و در ماه مه سال گذشته میلادی با ۲۰۳۸ تریلیون دلار سرمایه، بزرگ‌ترین شرکت دنیا بود.

انتظار می‌رود سود خالص شرکت آرامکو در سه‌ماهه پایانی سال گذشته میلادی ۶.۳ درصد نسبت‌به تابستان کاهش یافته و به ۳۸.۹۰ میلیارد دلار رسیده باشد که دلیل اصلی آن کاهش دورنمای تقاضا در نتیجه کند شدن روند رشد اقتصاد دنیاست.

با وجود کاهش سرمایه بازار آرامکو، امین ناصر مدیرعامل این شرکت امیدوار است بازگشایی اقتصاد چین تقاضا برای نفت خام و سوخت هواپیما را افزایش دهد.

مدیرعامل آرامکو هفته گذشته ضمن انتقاد از روندهای زیست‌محیطی، اجتماعی و حاکمیتی ESG گفت این معیارها مانع سرمایه‌گذاری در بخش نفت و گاز می‌شوند و امنیت انرژی در دنیا را به خطر می‌اندازند./تسنیم

https://roydadnaft.ir/21340کپی شد!