پوتین: روسیه بخش گازی خود را با وجود تحریم ها توسعه می دهد

رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که شرکت بزرگ گازی این کشور (گاز پروم) با وجود تحریم های غرب، قراردادهای زیادی برای انجام دارد.

به گزارش تاس، رئیس جمهور روسیه از تلاش دولت خود برای تضمین رشد پایدار اقتصادی این کشور گفت.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه امروز جمعه طی سخنانی در ۳۰ امین سالگرد تأسیس شرکت روسی «گاز پروم» اعلام کرد که روسیه با در نظر گرفتن تحولات در عرصه جهانی در حال اقدام برای توسعه بخش گازی خود است.

در حالی که بخش نفت و گاز روسیه به بهانه جنگ در اوکراین هدف تحریم‌های گسترده اروپا قرار گرفته است، با این حال رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که شرکت روسی گازپروم در حال حاضر قراردادهای صادراتی زیادی دارد.

رئیس جمهور روسیه در ادامه، با اشاره به تحریم‌های گسترده غرب علیه این کشور، تاکید کرد که دولت وی در تلاش است تا رشد پایدار اقتصاد روسیه را تضمین کند و سطح زندگی شهروندان را ارتقا بدهد.

اتحادیه اروپا از فوریه ۲۰۲۲ تا کنون ۹ بسته تحریم اقتصادی را علیه نهادها و شخصیت‌های روسیه اعمال کرده است؛ تحریم‌هایی که البته اثر بخشی آنها محل سوال است. پیش از این «ولودیمیر زلنسکی» اذعان کرد: ما مشاهده می‌کنیم که سرعت تحریم‌ها در اروپا علیه روسیه کمی کاهش یافته است، در حالی که روسیه به سرعت خود را با تحریم‌ها وفق می‌دهد، بنابراین سرعت بخشیدن و اصلاح این وضعیت برای ما مهم است.

https://roydadnaft.ir/21111کپی شد!