ساخت ۲ طرح پتروشیمی به ظرفیت ۵ میلیون تن در لامرد کلید خورد

در حاشیه برگزاری نمایشگاه «حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی» و در راستای افق نهایی منطقه ویژه اقتصادی لامرد، قرارداد ساخت دو طرح پتروشیمی با تولید سالیانه پنج میلیون تن انواع محصولات در این منطقه منعقد شد.

تولید سالیانه پنج میلیون تن انواع محصولات پتروشیمی در افق نهایی این منطقه در نظر گرفته شده است. به همین منظور ۴۰۰ هکتار از زمین‌های این کانون صنعتی برای ساخت مراکز پتروشیمی اختصاص یافته است.

به این منظور، دو طرح پتروشیمی عظیم یعنی سرمایه گذاری «سیکلو» و پتروشیمی «نگین الماس» با حجم سرمایه‌گذاری ۳۷ هزار میلیارد به صورت ریالی و ۱۸۰ میلیون دلار به صورت ارزی، تحول بزرگی در حوزه صنعت و اقتصاد منطقه در جهت منافع ملی ایجاد خواهد کرد.

با استقرار این صنایع پتروشیمی ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و سه‌هزار و ۵۰۰ نفر هم به صورت غیرمستقیم در این صنایع مشغول به فعالیت خواهند شد.

نزدیکی منطقه ویژه اقتصادی لامرد به میادین گازی و بندر پارس عسلویه و نیز بندر پارسیان در استان هرمزگان مزیت ارزشمندی برای منطقه ویژه اقتصادی لامرد و فعالان صنعت پتروشیمی است.

منطقه ویژه اقتصادی لامرد از مجموعه های تحت پوشش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در جنوب استان فارس است که همجوار با دو استان هرمزگان و بوشهر (عسلویه) قرار دارد.

https://roydadnaft.ir/21079کپی شد!