نیازهای فناورانه منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تامین می‌شود

بر اساس اعلام معاونت علمی، تورفناورانه ای در حال برگزاری است که بر اساس آن نیازهای فناورانه منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تامین می‌شود.

به گزارش معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، «تور فناورانه ای» با هدف توسعه بازار محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در صنعت پتروشیمی در حال برگزاری است و اختتامیه آن نیز ۱۰ اسفندماه برگزار خواهد شد.

رویدادی که نقطه آغاز آن با برگزاری جلسات شناسایی نیازها با شرکت‌های پتروشیمی در دی‌ماه بود و نیمه نخست اسفندماه سال ۱۴۰۱ نیز به نقطه پایان خود می‌رسد. این تور فناورانه محورهایی چون «بومی‌سازی تجهیزات(مکانیکی، الکترونیکی و ابزار دقیق)»، «صرفه جویی و بهینه‌سازی انرژی»،«HSE (محیط زیست و پسماند، سلامت و بهداشت، ایمنی و آتش‌نشانی و پدافند غیرعامل)»، «توسعه زنجیره ارزش( صنایع پایین دستی پتروشیمی)»، «فناوری اطلاعات و ارتباطات» و «بازآفرینی کسب‌وکار (بازاریابی، صادرات، مدیریت و بهره‌وری)» دارد.

این تور فناورانه فرصتی برای شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و پژوهشکده‌هایی که توانایی ارائه راه‌حل‌های نوآورانه به شرکت‌های پتروشیمی را دارند؛ محسوب می‌شود تا بتوانند محصولات، خدمات و توانمندی‌های خود را به شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی معرفی کنند.

اهداف تور شامل «پاسخگویی به نیازهای فناورانه اولویت‌دار شرکت‌های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی»، «توسعه بازار محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و مراکز علمی و پژوهشی» و «برگزاری نشست‌های رودررو میان شرکت‌های پتروشیمی با شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور» می شود.

https://roydadnaft.ir/20991کپی شد!