رئیس اوپک خواستار توقف مذاکرات آب و هوایی شد

دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در سخنرانی خود در نمایشگاه نفت مصر هشدار داد که تولیدکنندگان جهانی نفت باید برای تامین نیازهای انرژی آینده جهان در این صنعت سرمایه‌گذاری بیشتری کنند.

به گزارش راشاتودی، دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) روز یکشنبه در یک سخنرانی در نمایشگاه نفت مصر هشدار داد که تولیدکنندگان جهانی نفت باید برای تامین نیازهای انرژی آینده جهان در این صنعت سرمایه‌گذاری بیشتری کنند.

هیثم الغیس از کویت در این سخنرانی گفت که سیاست‌های آب و هوایی باید «متوازن‌تر و منصفانه‌تر» باشد.

اظهارات وی به دنبال تغییر عمده سیاست کشورها و شرکت های فعال در حوزه انرژی و فاصله گرفتن آن‌ها از سوخت‌های فسیلی صورت می‌گیرد.

وی گفت: ضروری است که همه طرف‌های درگیر در مذاکرات جاری آب و هوا برای لحظه‌ای درنگ کنند… و همه ابعاد ماجرا را در نظر بگیرند.  

الغیس همچنین خواستار تلاش‌های مشترک برای گذار به انرژیهای تجدیدپذیر به صورت “منظم و فراگیر” شد، به شکلی که به امنیت انرژی برای همه مردم جهان کمک کند.

بر اساس این گزارش، قیمت جهانی نفت، گاز طبیعی و زغال سنگ در سال گذشته میلادی به دنبال تحریم‌های مرتبط با اوکراین که توسط قدرت‌های غربی علیه روسیه، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان نفت خام و فرآورده‌های نفتی در جهان اعمال شد، افزایش یافت.

در مارس ۲۰۲۲، معیار اصلی جهانی صنعت انرژی یعنی قیمت نفت برنت به بالای ۱۳۳ دلار در هر بشکه رسید که نسبت به ابتدای همان سال بیش از ۵۰ دلار افزایش یافت و به بالاترین سطح خود از ژوئن ۲۰۰۸ رسید.

سپس قیمت‌ها کاهش یافت و سال را در همان سطح که در ابتدای سال بود، به پایان رساند. با این حال، نفت نسبت به سال قبل ۴۳ درصد بالاتر از سال ۲۰۲۱ معامله می شود.

به گفته الغیس، صنعت جهانی نفت تا سال ۲۰۴۵ سالانه به ۵۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد، چرا که “چند سال با کمبود سرمایه گذاری مزمن مواجه شده است.”

انتهای پیام/

https://roydadnaft.ir/20935کپی شد!