افزایش بهره برداری ۹۲ درصدی از حوزه میادین نفتی دهلران

در سال‌های اخیر تکیه بر توان و دانش متخصصان داخلی در احداث و راه اندازی صنایع نفت و گاز، علاوه بر افزایش بهره برداری ۹۲ درصدی در حوزه میادین نفتی شهرستان دهلران، بستر ساز توسعه اشتغال در این حوزه نیز شده است.

به گزارش توان و دانش متخصصان داخلی در احداث و راه اندازی صنایع نفت و گاز، به ملی بودن این صنعت عینیت بخشیده است.

توسعه میادین نفت و گاز، درسال‌های اخیر باهمت جوانان متخصص ایرانی، مهمترین عامل کاهش نرخ بیکاری در استان ایلام است.

با بهره برداری از میادین متعدد نفتی و وارد مدار تولید شدن آنان، روزانه بیش از ۲۰۰ هزار بشکه نفت خام در غرب کشور تولید می‌شود که از این میزان ۹۲ درصد در حوزه‌های نفتی شهرستان دهلران استحصال می‌شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب کشور از تحقق ۱۰۰ درصدی تعهدات حوزه نفت و بیش از ۱۰۰ درصد حوزه گازی در این میادین خبر داد.

علی رضایی بیان کرد: احداث زنجیره پتروپالایش به پشتوانه میادین متعدد نفتی شامل ایستگاه تقویت فشار، پالایشگاه گاز مایع NGL۳۱۰۰ و پتروشیمی در این شهرستان از سال‌ها پیش آغاز شده و ماموریت این مجموعه صنعت نفت و گاز، جمع آوری گاز‌های مشعل و تبدیل آن به مواد اولیه باارزش جهت تامین خوراک پتروشیمی و صنایع پایین دستی آن است.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کارکنان وزارت نفت عنوان کرد: ما بعنوان سرمایه گذار این مجموعه، ابتدا به دنبال ایجاد زنجیره پتروپالایش در دهلران هستیم، زیرا محور توسعه فعالیت‌های تولیدی این صنعت براساس ایجاد زنجیره ارزش است.

بیات افزود: سرمایه گزاری و تکمیل این زنجیره در دهلران حدود۳ میلیارد دلار هزینه دربر خواهد داشت.

طیب نژاد کارشناس راه انداز شرکت اویکو که ماموریت بهره برداری از ان جی ال ۳۱۰۰ را برعهده دارد اعلام کرد: با راه اندازی پالایشگاه گاز مایع NGL۳۱۰۰ از هدر رفت روزانه ۴ میلیون دلار سرمایه ملی جلو گیری می‌شود.

این صنعت تا پیش از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی صددرصد با حضور نیرو‌های خارجی نصب، احداث، بهره برداری و نگهداری می‌شد که اکنون با توان و دانش متخصصان داخلی به طور کامل انجام می‌شود.

https://roydadnaft.ir/20696کپی شد!