پتروشیمی گلستان فروردین ۱۴۰۲ توسط رئیس جمهور کلنگ زنی می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان گفت: پتروشیمی گلستان فروردین سال ۱۴۰۲ با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی می‌شود.

سید مهدی مهیایی عصر شنبه در آئین متمرکز افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های دهه فجر مراوه‌تپه اظهارکرد: مراسم شروع به‌کار و عملیات اجرایی پتروشیمی گلستان فروردین سال آینده با حضور رئیس جمهور آغاز خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان افزود: با افتتاح یا آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های دهه فجر گلستان برای هشت هزار و ۸۴۰ نفر از جوانان و افراد جویای کار فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

وی افزود: در دهه فجر امسال ۶ هزار و ۵۹۷ پروژه عمرانی، خدماتی، اقتصادی، تولیدی و اشتغالزایی با اعتبار هفت هزار و ۶۶۹ میلیارد تومان در استان افتتاح یا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

مهیایی گفت: میانگین سرانه درآمدی اهالی گلستان نصف میانگین کشوری است و از نظر شاخص‌های فقر هم جزوچهار استان اول کشور قرار دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان افزود: در بخش بهره گیری از منابع عمومی، دولتی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی هم اقدامات خوبی در استان انجام شده که پیش بینی ۴۰ هزار میلیارد تومان اعتبارات عمرانی و تسهیلاتی در سفر ۱۳ اسفند پارسال رئیس جمهوری به گلستان برای سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۴ بخشی از این اقدامات است.

وی گفت: پروژه‌هایی در حوزه آبرسانی و رفع تنش آبی از جمله آبرسانی به ۴۳۲ روستا، تکمیل سد نرماب چهل چای مینودشت و شیرین سازی آب دریا، علاج بخشی خلیج گرگان، توسعه نیروگاه سیکل ترکیبی علی آباد و لایروبی رودخانه‌ها از مهمترین پروژه‌های مورد توجه دولت سیزدهم در سفر به گلستان بود که اعتبارات چشمگیری برای آنها تخصیص یافت.

https://roydadnaft.ir/20571کپی شد!