محموله آمونیا – کانوِرتُر پتروشیمی زنجان در راه است

مدیرعامل شرکت صنایع کشاورزی و کود استان زنجان گفت: ۵.۵ میلیون یورو از تجهیزات جدید پتروشیمی زنجان به وزن ۱۷۲ تن از گمرک ترخیص شد.

محمدرضا مدیری با اشاره به تجهیزات جدید پتروشیمی به ارزش ۵.۵ میلیون یورو، اظهار کرد: این تجهیزات ساخته شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و مرتبط به واحدهای آمونیاک و اوره این مجتمع است.

وی با بیان اینکه تاریخ ورود این تجهیزات به گمرک زنجان شش ماه قبل بود، ادامه داد: تاریخ ترخیص نهایی و انتقال به انبارهای پتروشیمی زنجان نیز اول بهمن امسال بود که محموله تحویل داده شد.

مدیری اضافه کرد: این تجهیزات طبق الزامات و استانداردهای به‌روز لایسنسورهای واحدهای اوره و آمونیاک پتروشیمی زنجان خریداری شده که امکان ساخت آنها در داخل وجود نداشته است. خرید و ورود این تجهیزات به انبارهای پتروشیمی زنجان معادل ۲ درصد از کل تجهیزات پروژه است.

مدیرعامل شرکت صنایع کشاورزی و کود استان زنجان با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی کل پروژه تاکنون ۴۸ درصد است، خاطرنشان کرد: یک محموله سنگین ۶۰۰ تنی نیز سوم آذرماه از بندرعباس به مقصد سایت‌ پتروشیمی زنجان حرکت کرده است؛ این محموله آمونیا – کانوِرتُر نام دارد و به زودی تحویل داده می‌شود.

https://roydadnaft.ir/20279کپی شد!