سازمان منطقه ویژه پارس و دانشگاه شیراز تفاهم نامه همکاری امضا کردند

سخاوت اسدی مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس و محمد موذنی، رئیس دانشگاه شیراز در زمینه امنیت سایبری تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس- سازمان منطقه ویژه پارس و دانشگاه شیراز، صبح امروز چهارشنبه ۵ بهمن ماه، در زمینه امنیت سایبری تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس در مراسم امضا این تفاهم نامه گفت؛ منطقه پارس جنوبی با تولید ۷۰ درصد گاز کشور و تقریبا نیمی از تولید بنزین کشور از طریق تامین خوراک، منطقه‌ای فوق استراتژیک در کشور محسوب می‌شود که تهدیدات و مخاطرات نفوذ به سامانه‌های این منطقه باید جامع و کامل تحت نظر باشند.

اسدی افزود؛ یکی از موضوعات مهم در زمینه تامین امنیت پارس جنوبی حوزه امنیت سایبری است و دانشگاه شیراز به عنوان یکی از دانشگاه‌های تراز اول کشور می‌تواند در زمینه‌های آموزش نیروها، تشکیل تیم‌های واکنش سریع ، مقابله با ریز پرنده‌ها و توسعه زیرساخت‌ها یاری کننده منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس باشد.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس همچنین گفت؛ اهمیت مقابله با تهدیدات سایبری منجر به تشکیل کمیته سایبری در منطقه ویژه پارس شد که این تفاهم نامه نیز در همین چارچوب جهت تقویت این حوزه و استفاده از ظرفیت علمی کشور امضا خواهد شد.

وی ادامه داد؛ در سایر حوزه‌ها نیز با وجود چندین پالایشگاه و طرح پتروشیمی این آمادگی از سوی سازمان منطقه ویژه پارس جهت همکاری با جامعه دانشگاهی در زمینه فناوری، تولید گاز و محصولات پتروشیمی وجود دارد و این تفاهم نامه نقطه شروع برای این همکاری است.

رییس دانشگاه شیراز نیز در مراسم امضا این تفاهم نامه ابراز امیدواری کرد؛ با هدف ایجاد شور و نشاط در بین جوانان دانشگاهی و همچنین جلوگیری از خروج نخبگان، اردوهای راهیان پیشرفت را در منطقه پارس جنوبی داشته باشیم. 

وی ادامه داد؛ دانشگاه شیراز با تعداد حداقل ۸ هزار دانشجوی تحصیلات تکیملی در هر زمینه‌ای با توجه به کسرت حوزه‌های دانشگاهی‌اش‌ می‌تواند یاری کننده مجموعه صنعت در منطقه باشد.

https://roydadnaft.ir/20135کپی شد!