تولید گاز در شرکت نفت گچساران ۶.۵ میلیون مترمکعب در روز افزایش یافت

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: با تلاش شبانه روزی کارکنان صنعت نفت تولید گاز در این شرکت ۶.۵ میلیون متر مکعب افزایش یافت.

مهرداد کاهکش افزود: کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در روزهای گذشته تمام تلاش خود را در راستای افزایش تولید گاز برای رفع بخشی از نیاز مصرف گاز شبکه سراسری در این شرکت انجام دادند.

وی بیان کرد: کارکنان این صنعت با روش های مختلف موفق شدند تولید گاز در این شرکت را به ۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار مترمکعب در روز برسانند.

کاهکش با اشاره به اینکه بخشی از گاز مورد نیاز کشور از میادین گازی شرکت نفت و گاز گچساران استخراج می‌شود، گفت: این گاز پس از فراوری در مجتمع گاز و گاز مایع ۹۰۰ به پالایشگاه بید بلند خلیج فارس ارسال و سپس به شبکه گاز کشور تزریق می‌شود.

وی تصریح کرد: میدان گازی پازنان یکی از بزرگترین میادین گاز گنبدی خاورمیانه و منبع تامین گاز کشور است که در این میدان ۱۵ حلقه چاه وجود دارد.

کاهکش ادامه داد: گاز این میدان ها پس از استخراج به کارخانه گاز و گاز مایع برای فرآوری ارسال می‌شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران با اشاره به سرمای کم سابقه در کشور گفت: با توجه به مصرف زیاد گاز در کشور، افزایش تولید در برنامه شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران قرار گرفته است.

کاهکش تصریح کرد: این شرکت توانست ۶/۵ میلیون متر مکعب در روز به تولید گاز کشور جهت مصارف خانگی اضافه کند. 

شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران یکی از طولانی ترین شبکه های خطوط مناطق نفت خیز را در گستره چهار استان کهگیلویه و بویراحمد ، خوزستان ، فارس و بوشهر راهبری می کند.

این شرکت دارای ۱۶ مخزن در مدار است که عمده تولید نفت از مخازن گچساران ، بی بی حکیمه و رگ سفید-۲ است.

مخازن بینک، گلخاری، نرگسی، چلینگر، پازنان-۲، منصور آباد، سیاهمکان، گرنگان، سولابدر، ‌چهاربیشه، رودک، کیلورکریم و خاییز نیز به ترتیب چهارمین تا شانزدهمین مخازن در مدار این شرکت محسوب می شوند.

https://roydadnaft.ir/19938کپی شد!