افزایش ۲ میلیارد لیتری تحویل سوخت به نیروگاه‌ها

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از افزایش ۲ میلیارد لیتری تحویل سوخت به نیروگاه‌ها در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

جلیل سالاری بعد ازظهر امروز (جمعه، ۲۳ دی‌ماه) در کارگروه هماهنگی و تامین پایدار سوخت زمستانی ۱۴۰۱ با حضور وزیر نفت و معاون اول رئیس‌جمهوی، ضمن تشکر از حمایت‌های دولت به‌ویژه در بخش حمل‌ونقل و تکمیل ناوگان، گفت: امسال نسبت به پارسال ۲ میلیارد لیتر سوخت بیشتر به نیروگاه‌ها تحویل داده شده است و به عبارتی امروز ۱۷ میلیارد لیتر سوخت بیشتر تحویل داده‌ایم.

وی به چالشی که به‌تازگی در حوزه گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) داشته‌اند اشاره و تصریح کرد: با وجود مشکلات به وجود آمده توانستیم سوخت بخش حمل‌و پنقل را تامین کنیم به‌طوری‌که هم‌اکنون و روزانه ۳۰۳ میلیون لیتر بنزین و ۸۵ میلیون لیتر نفت‌گاز تامین شده و در عین‌ حال ۵ هزار نفت‌کش جاده‌پیما برای تامین سوخت بخش نیروگاهی اختصاص یافته است و روزانه ۴۷ میلیون لیتر سوخت را افزون بر نفت کوره تامین می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام اینکه ۷۵ میلیون لیتر نفت سفید در مناطقی که با مشکل روبه‌رو بودند تامین شده است، اعلام کرد: ۹ هزار تن گاز مایع برای شرایط ویژه پیش‌بینی شده است و در این مدت هم همه نیروهای عملیاتی در آماده‌باش کامل هستند و ناوگان ما با بخش نیروگاهی ارتباط کامل دارد.

سالاری با اشاره به ظرفیتی که در بندر عباس و یزد برای ناوگان ریلی ایجاد شده است، گفت: این امکان فراهم است که در هر دو ساعت با استفاده از ناوگان ریلی معادل ۲۲۰ نفتکش سوخت‌گیری و به سمت شمال و شمال شرق کشور ارسال کنند.

سالاری با اشاره به تمهیدهای ویژه‌ای که برای استان سیستان و بلوچستان اندیشیده شده است، تصریح کرد: برا زاهدان سهمیه نفت سفید را افزایش داده‌ایم و یک کالابرگ به سهمیه افراد اضافه کرده‌ایم، به‌تازگی هم برای نخستین بار از طریق ناوگان ریلی ۳.۵ میلیون لیتر نفت سفید به این منطقه ارسال کردیم.  

انتهای پیام

https://roydadnaft.ir/19740کپی شد!