کاهش تولید نفت و گاز نروژ در ماه گذشته میلادی

تولید نفت خام و گاز طبیعی نروژ در ماه نوامبر به‌ترتیب تا ۱.۷۴ میلیون بشکه در روز و ۳۴۶.۴ میلیون مترمکعب کاهش یافت که بسیار پایین‌تر از پیش‌بینی‌های دولت این کشور بود.

 به گزارش اویل پرایس، تولید نفت خام و گاز طبیعی نروژ در ماه نوامبر پایین‌تر از پیش‌بینی‌های دولت این کشور گزارش شده‌است.

 متوسط تولید نفت خام این کشور در ماه گذشته ۱٫۷۴ میلیون بشکه در روز بود، یعنی ۸٫۷ درصد کمتر از ۱٫۹۰۵ میلیون بشکه پیش‌بینی‌شده و همچنین پایین‌تر از ۱٫۷۴۹ میلیون بشکه تولید شده در ماه اکتبر.

 تولید گاز طبیعی در نروژ هم ۱٫۸ درصد پایین‌تر از پیش‌بینی‌های دولت و برابر با ۳۴۶٫۴ میلیون مترمکعب در روز بوده‌است، یعنی کمی پایین‌تر از تولید این کشور در ماه اکتبر.

 انتظار می‌رود تولید نفت و گاز نروژ در کوتاه‌مدت افزایش یابد. شرکت اکوینر هفته گذشته تولید نفت در دومین فاز توسعه میدان نفتی یوهان‌اسوردراپ را آغاز کرد و بدین ترتیب تولید نفت از بزرگ‌ترین میدان نفتی غرب اروپا ۱۸۰ هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت.

 این میدان نفتی ۵۳۵ هزار بشکه در روز تولید دارد و با آغاز بکار این واحد جدید، تولید نفت آن به ۷۲۰ هزار بشکه در روز می‌رسد. بدین‌ترتیب یوهان اسوردراپ به‌تنهایی می‌تواند ۶ تا ۷ درصد از نیاز روزانه اروپا به نفت را تأمین کند.

 افزایش تولید این میدان نفتی که بیشتر آن به اروپا می‌رود، خبر خوبی برای اتحادیه اروپاست که باید ۵۰۰ هزار بشکه در روز واردات نفت روسیه را جایگزین کند.

 انتظار می‌رود تولید گاز طبیعی نروژ که حدود ۲۵ درصد از مصرف گاز اتحادیه اروپا و انگلیس را تأمین می‌کند، ۸ درصد در سال جاری نسبت‌به سال گذشته افزایش یابد.

https://roydadnaft.ir/19225کپی شد!