تمهیدات وزارت نفت برای تامین گاز در زمستان

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به ارائه توضیحاتی درباره تمهیدات وزارت نفت برای تامین گاز در زمستان پرداخت.

روح الله عباسپور درباره تمهیدات وزارت نفت برای تامین گاز در زمستان اظهار کرد: در جلسه اخیر کمیسیون صنایع و معادن وزیر درباره تامین گاز شرکت های واحدهای صنعتی، تولید و نیروگاهی توضیحاتی ارائه کرد که بر اساس توضیحات ارائه شده علی رغم افزایش تولید، باز هم میزان گاز تولیدی کفاف مصرف انرژی را نمی دهد چون میزان مصرف زیاد شده است.

وی افزود: برای جبران افزایش مصرف انرژی پیش بینی دو سه مدل سوخت جایگزین را کرده اند که اگر با برودت و سرما مصرف گاز بیشتر از حد فعلی شود به سمت استفاده از سوخت های جایگزین و بهره گیری از تمام ظرفیت ها روند؛ طبق توضیحات وزیر نفت، مخازن هم پر از سوخت های جایگزین است تا در صورت عدم تامین گاز از این سوخت ها استفاده شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن درباره اینکه چرا وزارت نفت براساس قانون هوای پاک، سوخت پاک به نیروگاه ها تحویل نمی داد؟ گفت: اکنون شرایط استثنایی است؛ اکنون اروپا در تامین گاز با مشکل است، طبق گزارش ها ۵۰ درصد صنعت آلمان خوابیده که علت آن هم بروز مشکلات تامین گاز بعد از جنگ روسیه و اوکراین است در این وضعیت مردم از طریق هیزم و شرکت ها از طریق ذغال سنگ مشکلات خود را تامین می کنند.

وی درباره راهکار مجلس در این شرایط گفت: راهکار استفاده از سوخت جایگزین گاز است تا وضعیت به تعطیلی کشیده نشود البته سعی در مدیریت شرایط است تا مشکلی پیش نیاید.

https://roydadnaft.ir/19156کپی شد!