عملیات نصب و برپایی دکل حفاری ۸۵ فتح در دمای زیر صفر ارتفاعات سبلان

مدیر عملیات خشکی ۳ شرکت ملی حفاری ایران گفت: حفارمردان این شرکت عملیات نصب و برپایی دستگاه حفاری ۸۵ فتح را در شرایط برف و کولاک و دمای زیر صفر در ارتفاعات سبلان در شهرستان مشکین‌شهر در استان اردبیل آغاز کردند.  

به گزارش شرکت ملی حفاری ایران، سعید اکبری دوشنبه (۱۴ آذرماه) در این باره توضیح داد: کارکنان سختکوش این شرکت که پیش‌ از این تجربه کار در شرایط سخت اقلیمی و سرمای شدید این منطقه را داشته‌اند، تلاش دارند در کوتاه‌ترین زمان ممکن تجهیزات و متعلقات دستگاه حفاری ۸۵ را نصب و با برپایی دکل، عملیات حفاری چاه ژئوترمال را آغاز کنند.

وی گفت: شرکت ملی حفاری ایران در همکاری با شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی قشم (OEID) سه حلقه چاه زمین گرمایی (ژئوترمال) در این موقعیت تعمیر و تکمیل می‌کند.

مدیر عملیات خشکی ۳ شرکت ملی حفاری ایران تصریح کرد: حفاری این چاه‌ها در اجرای قرارداد شرکت شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی قشم با شرکت نیروگاه‌های مادر تخصصی برق حرارتی انجام می‌شود.

شرکت ملی حفاری ایران پیش از این در سال ۱۳۸۰ نسبت به تعمیر یک حلقه چاه اکتشافی و دو حلقه چاه تزریقی در این منطقه اقدام کرده بود که با توجه به نتایج مثبت حاصله، متعاقب آن با انعقاد توافق‌نامه چهار ساله میان این شرکت و سازمان انرژی‌های نو از اوایل سال ۱۳۸۷ عملیات حفر و تکمیل ۱۸ حلقه چاه شامل ۱۰ حلقه توسعه‌ای، چهار حلقه توصیفی و چهار حلقه تزریقی در این موقعیت کوهستانی و سردسیر انجام شد.

https://roydadnaft.ir/18830کپی شد!