انعقاد تفاهم نامه برای جذب نیروی بومی در شرکت های نفت و گاز ایلام

استاندار ایلام از انعقاد تفاهم نامه برای جذب نیروی بومی در شرکت های نفت و گاز ایلام خبر داد.

حسن بهرام نیا روز شنبه در نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی و مشارکت در تکمیل زائر سرای ایلامیان در مشهد مقدس، ضمن گرامیداشت هفته بسیج و تبریک پیروزی تیم فوتبال ایران مقابل کشور ولز در رقابت‌های جام جهانی، افزود: خرسند هستیم که در این جلسه حضور یافتیم چراکه تولید و اشتغال استان روی پاشنه سرمایه گذاران می چرخد و گرم شدن دودکش کارخانجات توسط تولید کنندگان انجام می‌گیرد.

استاندار ایلام تاکید کرد: مشکلات حوزه تولید به جدیت پیگیری می‌شود و در این راستا حوزه اقتصادی استان پای کار است.

نماینده عالی دولت در استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشی گرفتن ایلام از تعهد اشتغال و کسب رتبه نخست اشتغال در سامانه رصد کشور، گفت: مرجع رسمی ثبت اشتغال در هر استان، وزارت کار، تعاون، رفاه اجتماعی و شورای عالی اشتغال است.

وی با بیان اینکه رونق اقتصادی و اشتغالزایی در استان ایجاد شده است، عنوان کرد: تعهد اشتغال استان هفت هزار بوده اما تاکنون ۱۲ هزار شغل در سال جدید در استان به ثبت رسیده است که از مصادیق آن پیشی گرفتن ایلام از تعهد اشتغال و ثبت اشتغال بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر تنها در دو مجموعه ان جی ال و پتروشیمی دهلران است‌.

وی در ادامه بر لزوم بکارگیری نیروی بومی در شرکت‌های نفت و گاز استان اشاره کرد و گفت: تفاهم نامه‌ای بین استانداری، فنی و حرفه‌ای و وزارت نفت برای آموزش کارآموزان بومی و تخصصی حوزه نفت و گاز منعقد شده است که این کارآموزان پس از فراگیری دانش تخصصی حوزه نفت و گاز در این حوزه فعالیت می‌کنند.

استاندار ایلام در ادامه خواستار شد شرکت‌هایی دولتی و دستگاه‌های اجرایی محصولات و نیازمندی‌های خود از واحدهای تولیدی داخل استان تامین کنند.

https://roydadnaft.ir/18566کپی شد!