جایگاه ۵ ستاره‌ای صنعت پالایش به پالایشگاه تهران رسید

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران از کسب رتبه نخست محیط زیستی این شرکت و کسب جایگاه پنج‌ ستاره در صنعت پالایش نفت کشور خبر داد.

به گزارش شرکت پالایش نفت تهران، حامد آرمان‌فر در این باره گفت: در چهل و یکمین نشست کمیته تخصصی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، طی بررسی‌های به عمل آمده و ارزیابی‌های صورت گرفته از اقدامات محیط زیستی پالایشگاه‌های نفت کشور، شرکت پالایش نفت تهران توانست ضمن کسب جایگاه پنج ستاره، رتبه اول محیط زیست را که حاصل عملکرد و تلاش‌های صورت گرفته این شرکت در سال ۱۴۰۰ بوده است، کسب نماید.

وی با اشاره به طرح‌ها و برنامه‌های محیط زیستی شرکت پالایش نفت تهران در ۶ حوزه مدیریت و کاهش آلاینده‌های هوا و تغییرات اقلیمی، مدیریت آب و پساب، مدیریت پسماند، کنترل آلودگی خاک و آب زیرزمینی، مدیریت مخاطرات زیست‌محیطی و همچنین اقدامات صورت گرفته جهت جامعه شهری و جوامع محلی اطراف پالایشگاه افزود: با پرداخت هزینه انتقال و لوله‌گذاری آب تهران به باقرشهر و روستاهای اطراف با هدف صیانت از جامعه شهری در جهت تامین آب شرب مناسب برای مردم جنوب تهران اقدامی ماندگار صورت گرفت. به طور کلی اجرای طرح‌های توسعه‌ای در کشور و دیگر طرح‌های کنترل مصرف اقداماتی شجاعانه از سوی پالایشگاه‌ها خواهد بود که سبب کاهش آلایندگی و کمک به حفظ محیط زیست می‌شود. شرکت پالایش نفت تهران در این زمینه تلاش داشته ضمن انجام هرگونه همکاری با سازمان محیط زیست استان تهران، رویکردی متفاوت در این خصوص اتخاذ نماید.

مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران ضمن قدردانی از تلاش کارکنان این شرکت، درباره طرح‌های محیط زیستی آتی این شرکت گفت: طراحی، مهندسی، ساخت و نصب واحد تصفیه نفتای سنگین CCR، کاهش بنزن و اتان‌زدائی گاز مایع، پروژه ارزیابی اثرات زیست محیطی احداث واحد RCD جهت کاهش گوگرد از نفت کوره تولیدی پالایشگاه بر اساس استاندارد ۲۰۲۰، احداث واحد بهینه‌سازی و کاهش نفت کوره تولیدی (Fuel Oil Upgrading) و طرح‌های پتروپالایشی به منظور بهبود محصولات با ارزش افزوده بالا و همچنین احداث خط ۶۳ کیلو ولت و اتصال نیروگاه گازی ری به پست برق پالایشگاه، از جمله اقدام‌های محیط زیستی است که در شرکت پالایش نفت تهران در حال پیگیری و اجراست.

https://roydadnaft.ir/18511کپی شد!