۵۰ درصد محصولات پتروشیمی کشور در بوشهر تولید می‌شود

استاندار بوشهر گفت: اکنون ۵۰ درصد از تولید محصولات پتروشیمی (سالانه بیش از ۳۰ میلیون تن) در ۲۱ واحد پتروشیمی فعال در این استان صورت می‌گیرد.

احمد محمدی‌زاده روز چهارشنبه ۱۸ آبان در نشست مسئولان استان بوشهر اظهار کرد: وجود صنایع بزرگ نفت، گاز و پتروشیمی در استان بوشهر و فعالیت بیش از ۸۰ هزار نیروی کار فعال از سراسر کشور در این صنایع، استان بوشهر را به ایرانی کوچک تبدیل کرده و آن جایگاه ممتازی در بعد فرهنگی به آن بخشیده است.

وی یادآور شد: در زمان حاضر ۷۴ درصد از گاز کشور در استان بوشهر تولید می‌شود، اصلی‌ترین مجتمع پالایشگاه گازی کشور در این استان قرار دارد و ۱۲ پالایشگاه بزرگ تنها در  منطقه پارس‌جنوبی روزانه ۷۰۰ میلیون متر مکعب گاز را شیرین می‌کند.

استاندار بوشهر ادامه داد: اکنون ۵۰ درصد از تولید محصولات پتروشیمی ( سالانه بیش از ۳۰ میلیون تن) در ۲۱ واحد پتروشیمی فعال در این استان صورت می‌گیرد و ۱۹ واحد نیز در دست ساخت است که با به مدار آمدن آن، این سهم به ۵۵ درصد می‌رسد.

وی اضافه کرد: ۹۵ درصد نفت کشور از استان بوشهر صادر می‌شود و عمده نفت فلات قاره ایران که از سکوها و چاه‌های دریایی تولید می‌شود در استان بوشهر است.

استاندار بوشهر گفت: استان بوشهر تعاملات بالای فرهنگی با پنج کشور کویت، عربستان، بحرین، قطر، امارات متحده عربی دارد و تاثیرگذاری و تاثیر پذیری فرهنگی در این زمینه داشته است.

انتهای پیام

https://roydadnaft.ir/18169کپی شد!