احداث پالایشگاه جدید برای جمع‌آوری گازهای اضافی در جزیره خارگ| دیوار تحریم‌ها در حال شکستن است

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به شکستن دیوارهای تحریم‌ها از احداث پالایشگاه جدید برای جمع‌آوری گازهای اضافی در جزیره خارگ خبر داد.

محسن رضایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بندر بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر از ظرفیت بالایی در حوزه انرژی و صنعت و کشاورزی برخوردار است که اگر از همه پتانسیل موجود بهره‌برداری کنیم به نتایج ارزشمندی در حوزه تولید و اشتغال می‌رسیم.

وی افزود: بیش از ۷۰ درصد گاز کشور در استان بوشهر تولید و فرآورش و شیرین‌سازی می‌شود و عسلویه و پارس جنوبی نقش اساسی در سبد انرژی کشور دارد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به بازدید از جزیره خارگ خاطر نشان کرد: خارگ در دوران دفاع مقدس، به تعداد روزهای جنگ مورد حمله هوایی قرار گرفت اما تلاشگران صنعت نفت بدون وقفه در راستای تولید و صادرات نفت اهتمام داشتند و یک لحظه هم عقب‌نشینی نکردند.

رضایی تصریح کرد: امروز نیز باید با روحیه دوران دفاع مقدس تلاش و فعالیت کنیم و رونق اقتصادی و توسعه فضای کسب و کار را فراهم کنیم.

وی با اشاره به سوختن فلرها در جزیره خارگ از احداث پالایشگاه جدید برای جمع‌آوری گازهای اضافی خبر داد و گفت: با احداث پالایشگاه جدید در خارگ، علاوه بر اینکه از سوختن گازها جلوگیری می‌شود، ظرفیتی برای صادرات نیز ایجاد می‌شود.

رضایی تاکید کرد: استان بوشهر در بحث تامین آب شرب دارای مشکلاتی است که آب‌شیرین‌کن‌های در دست اجرا، بخش زیادی از مشکلات حوزه آب را رفع می‌کند.

وی همچنین به مقاومت مردم در برابر تحریم‌ها اشاره کرد و افزود: دیوارهای تحریم‌ها در حال شکسته شدن است و تا چند ماه آینده شاهد شکستن دیوارهای تحریم خواهیم بود که امیدوارم موجبات پیشرفت کشور نیز شود.

https://roydadnaft.ir/18027کپی شد!