وعده وزیر نفت برای ‌تخصیص اعتبارات مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر گفت: از یک هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت به استان حدوداً ۱۰ درصد آن به میزان ۱۴۰ میلیارد تومان به ۲ شهرستان تنگستان و دشتی اختصاص دارد.

غلامحسین کرمی با اشاره به تدوین برنامه هفتم توسعه اظهار داشت: سیاست کلی برنامه هفتم از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است و این برنامه پس از تنظیم به مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود.

دبیر اول کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بودجه سال ۱۴۰۲ را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کشور تا آذر ماه به مجلس شورای اسلامی ارسال می‌شود.

نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب یک هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان در راستای مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت به استان بوشهر گفت: این اعتبار بر اساس برنامه تنظیمی برای اجرا طرح‌ها و برنامه‌ها به شهرستان‌های ۱۰ گانه استان ابلاغ می‌شود.

کرمی اضافه کرد: از یک هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب مسئولیت‌های اجتماعی حدوداً ۱۰ درصد آن به میزان ۱۴۰ میلیارد تومان به ۲ شهرستان تنگستان و دشتی اختصاص می‌یابد.

وی با قدردانی از مجموعه وزارت نفت در توجه به مسئولیت‌های اجتماعی نقاط پیرامونی تأسیسات و صنایع نفت، گاز و پتروشیمی گفت: تلاش استاندار بوشهر در پیگیری و تصویب یک هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان اعتبارات مسئولیت‌های اجتماعی مجموعه وزارت نفت ستودنی است.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: هر چند میزان اعتبار یاد شده نسبت به سال‌های قبل افزایش یافته ولی هنوز پاسخگوی مطالبات و اجرا طرح‌ها در شهرها و روستاهای اطراف تأسیسات صنایع نفت و گاز نیست.

نماینده دشتی و تنگستان در مجلس حق استان بوشهر در عرصه مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت را بیش از رقم مصوب دانست و تأکید کرد: نباید به اعتبار تصویب شده قانع شویم و باید مواظب سیاست آب نباتی نفت در رضایتمندی خدمات آنان باشیم چون حق استان بوشهر بیش از این میزان است.

وی با بیان اینکه وزارت نفت به تعهدات خود در استان بوشهر تاکنون عمل نکرده است گفت: وزیر نفت قول داده که روش‌های گذشته در تخصیص اعتبارات برای اجرا طرح‌های مصوب بر اساس تعهدات اصلاح کند و در این راستا آنچه حق استان بوشهر بود تاکنون به تعهدات خود عمل نکرده ولی تصویب ۱۳۷۰ میلیارد تومان مسئولیت‌های اجتماعی شروع خوبی در تحقق تعهدات است.

https://roydadnaft.ir/17933کپی شد!