مناقصه ۴ قطعه از راه‌آهن شیراز-بوشهر مورد توافق قرار گرفت

در دیدار استاندار فارس با معاون وزیر راه و شهرسازی، تکمیل ۶ فاز از آزاد راه شیراز – اصفهان مورد بررسی قرار گرفت همچنین موضوع به مناقصه گذاشتن ۴ قطعه دیگر از راه‌آهن شیراز به بوشهر نیز مورد توافق واقع شد.

محمدهادی ایمانیه در دیدار با مقامات ارشد دولت و شرکت‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به پیگیری تقویت امور زیربنایی، سرمایه‌گذاری و عمرانی استان پرداخت و در رابطه با رضایت‌بخش بودن روند توسعه و پیشرفت استان فارس گفت: مسیر رشد و شکوفایی همه جانبه‌ استان فارس هموارتر شده است.

وی در دیدار با مدیرعامل شرکت انرژی غدیر، در رابطه با رفع مشکل برق کارخانه آلومینیوم جنوب و سرمایه‌گذاری این شرکت در انتقال نیروگاه برق شیراز و احداث نیروگاه خورشیدی در بوانات و آباده گفت‌وگو کرد.

نماینده دولت در استان فارس در دیدار با معاون وزیر راه و شهرسازی، تسریع در اتمام ۶ فاز از آزاد راه شیراز – اصفهان را خواستار شد که تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شد، همچنین موضوع به مناقصه گذاشتن ۴ قطعه دیگر از راه‌آهن شیراز به بوشهر نیز مورد توافق قرار گرفت.

فعال شدن مجدد احداث راه‌آهن گل گهر به شیراز و ادامه آن به اهواز موضوع دیگر مورد بحث و تبادل نظر بود، همچنین با توافق در خصوص احداث کمربندی جدید شیراز عملیات اجرایی آن پس از جذب سرمایه‌گذار و طی مراحل قانونی آغاز خواهد شد.

در جلسه هیئت امنا، بازسازی بافت ۳۶۰ هکتاری اطراف حرم حضرت شاهچراغ(ع) ضمن تصویب اعطای تسهیلات به ساکنین این بافت در راستای بازسازی، ترمیم و مرمت منازل مسکونی و احداث موسسات خیریه، بوم‌گردی و زائرسرا، برلزوم حفظ و نگهداری آثار تاریخی تاکید شد.

ایمانیه در دیدار با معاون وزیر صمت و مدیرعامل شرکت ایمیدرو، خواستار تسریع در اکتشافات معادن و مشارکت ایمیدرو در انتقال آب از خلیج فارس و تکمیل راه اقلید به ابرکوه شد که مورد تایید و تصویب مقامات ارشد وزارت صنعت معدن تجارت قرار گرفت.

همچنین در دیدار استاندار فارس و روسای دانشگاه‌های شیراز و صنعتی، رئیس پارک علم و فناوری، رئیس مرکز استنادی جهان اسلام و رئیس شرکت گاز استان با وزرای علوم و نفت، حمایت از توسعه طرح‌های تحقیقاتی مرتبط با نفت، گاز، پتروشیمی و شیمی در مراکز علمی استان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت که برآیند آن تصویب حمایت‌های مالی در یک دوره ۲ ساله بود.

https://roydadnaft.ir/17777کپی شد!