وزیر نفت تازه کویت منصوب شد

بدر المولا در تغییر کابینه کویت به‌عنوان وزیر تازه نفت این کشور حاشیه خلیج فارس عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت اطلاع‌رسانی کویت روز یکشنبه (۲۴ مهرماه) اعلام کرد که کویت بدر الملا را به‌عنوان وزیر نفت جدید این کشور در کابینه تازه منصوب کرد.

بر اساس اعلام این وزارتخانه، عبدالوهاب الرشید هم به‌عنوان وزیر دارایی و سالم الصباح به‌عنوان وزیر خارجه منصوب شدند.

شیخ مشعل الاحمد الصباح، ولیعهد کویت اوایل ماه جاری میلادی شیخ احمد نواف الصباح، پسر امیر حاکم را دوباره به‌عنوان نخست وزیر منصوب کرد.

ولیعهد که بیشتر وظایف امیر کویت را به‌عهده گرفته است، نخستین بار در ماه ژوئیه پس از آن که برخی نمایندگان مخالف برای فشار برای انتخاب نخست وزیر جدید تحصن کردند، شیخ احمد را به‌عنوان نخست وزیر منصوب کرد.

المولا جانشین حسین اسماعیل که تنها ۱۰ روز در سمت وزیر نفت حضور داشت، شده است، وی  سومین وزیر نفت کویت در کمتر از دو هفته اخیر به شمار می‌آید.

وزیر نفت تازه کویت در سال ۲۰۱۹ در جریان انتخابات میان‌دوره‌ای نماینده مجلس شد. وی در رشته حقوق مدنی دکتری دارد و به‌عنوان وکیل در دادگاه تجدیدنظر و دادگاه قانون اساسی کویت فعالیت کرده است.

المولا با وجود سوابق حقوقی، مسئولیت گزارش کارگروه تحقیق و تفحص بخش نفت در مجلس شورای ملی را به‌عهده داشته است و عضو هیئت علمی هیئت علمی دانشگاه کویت را هم در کارنامه خود دارد.

https://roydadnaft.ir/17615کپی شد!