تا ۵۰ سال دیگر هم جهان به نفت و گاز وابسته است

معاون نخست‌وزیر روسیه مدعی شد جهان تا ۵۰ سال آینده به سوخت‌های فسیلی وابسته خواهد بود.

«الکساندر نوواک»، معاون نخست‌وزیر روسیه مدعی شد دست‌کم تا نیم قرن دیگر سوخت‌های فسیلی نقشی مهم و غالب در جهان خواهند داشت.

به گزارش راشاتودی، وی دراین‌باره گفت:

*علی‌رغم تلاش‌ها برای منابع جایگزین انرژی، جهان همچنان تا دست‌کم ۵ دهه به منابع نفتی، گازی و زغال‌سنگ وابسته است.

*صحبت درباره هیدروکربن‌ها (سوخت‌های فسیلی) است و احتمالاً شرکت‌های نفتی هم این نظر را تأیید کنند که این منابع تا ۵۰ سال دیگر موقعیت مسلط در تأمین انرژِی جهان خواهند داشت، و پس از آن هم باید دید چه اتفاقی رخ می‌دهد.

*زغال‌سنگ حتی پس از ظهور منابع انرژی جدید هم سهم قابل‌توجهی در تأمین انرژی جهان دارد. یا زغال‌سنگ که در پایان قرن ۱۹، سهم آن در تأمین انرژی جهان ۹۰ درصد بود، همچنان وجود دارد و از بین نرفته است، با اینکه منابعی مانند نفت، گاز، انرژی خورشیدی، باد و هیدروژن هم پدیدار شدند.

*هم اکنون زغال‌سنگ ۲۵ درصد، نفت ۲۶ درصد و گاز ۲۸ درصد از تأمین انرژی جهان را تشکیل می‌دهند. شاید اگر زمانی که انرژی خورشیدی و بادی سهم بیشتری از تأمین انرژی جهان را به خود اختصاص دهند، مثلاً یک سوم تأمین انرژی جهان، هنوز هم به ۱۵ یا ۲۰ درصد منابع هیدروکربنی نیاز است، آنها از بین نخواهند رفت.

*نه آژانس بین‌المللی انرژی و نه دانشمندان برجسته تاکنون پیش‌بینی نکرده‌اند که انرژی جهان در آینده تنها از طریق منابع انرژی پاک (غیر فسیلی) تأمین خواهند شد.

https://roydadnaft.ir/17532کپی شد!