نشست بررسی مسائل حوزه منابع انسانی شرکت نفت و گاز اروندان برگزار شد

نشست بررسی مسائل حوزه منابع انسانی شرکت نفت و گاز اروندان با حضور مدیران معاونت توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان و سایر مسئولان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان، دوشنبه‌ ۱۸مهر ۱۴۰۱ نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه منابع انسانی این شرکت با حضور مهندس عبدالله عذاری اهوازی مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان، دکتر فریبرز فرشاد  مدیر توسعه منابع انسانی به همراه معاونین و جمعی از مدیران و روسای ارشد شرکت نفت و گاز اروندان در منطقه عملیاتی دارخوین برگزار شد.

در ابتدای این نشست مهندس عذاری اهوازی ضمن گرامیداشت هفته وحدت و خجسته میلاد  پیامبر اکرم (ص) بر وحدت و انسجام همه نیروها و کارکنان در عرصه صنعت نفت، برای توسعه و پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و تبعیت از فرامین و رهنمودهای مقام معظم رهبری تأکید کرد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان در ادامه ضمن اساسی خواندن نیروی انسانی و ساختار تشکیلاتی در بهره‌وری و چابکی سازمان بیان داشت: از بدو تأسیس شرکت نفت و گاز اروندان در سال ۸۳ بنا به دلایل مختلف و سیاست‌های کلان تاکنون ساختار سازمانی شرکت دچار تحول و تغییر بنیادین نشده ولی با توجه به گسترش و توسعه این شرکت در ابعاد مختلف، اعم از تأسیسات و میدان‌های جدید توسعه یافته، افزایش مقدار تولید، پیمان‌ها، قراردادها، استخدام نیروی انسانی رسمی و غیررسمی، ساختار کنونی روز به روز خودش را ناکارآمدتر ظاهر می‌کند.

وی در خصوص حضور میدانی مدیر منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران و هیئت همراه در شرکت نفت و گاز اروندان، ضمن تشکر از جناب آقای فرشاد و معاونان محترمشان، این جلسات و دیدارها را اقدامی مهم برای شناخت مشکلات و چالش‌های این شرکت دانست و اضافه کرد: قطعاً با مطرح شدن مسائل و آشنا شدن با مشکلات این شرکت ان‌شاءالله به زودی شاهد حل و فصل این معضلات فعلی که سال‌هاست لاینحل بوده‌اند، خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت نفت و‌گاز اروندان یادآور شد: در این مدت هاشمی‌نژاد در مدیریت منابع انسانی به همراه همکارانشان تحولات بسیار خوب و سازنده‌ای انجام و در نتیجه شاهد حرکت جهادی و افزایش رضایت‌مندی کارکنان هستیم که امیدواریم این حضور مسئولان منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران ما را در حل مشکلات این حوزه سریعتر به سرمنزل مقصود برساند.

*انجام تبدیل وضعیت ایثارگران در شرکت نفت و گاز اروندان

همچنین سید محمد جواد هاشمی نژاد سرپرست مدیریت منابع انسانی شرکت نفت و گاز اروندان نیز در ادامه این جلسه گفت: در کنار مشکلات موجود در ساختار سازمانی و منابع انسانی شاهد کمبود امکانات و زیرساخت‌های خدمات رفاهی، درمانی، ورزشی و فرهنگی هستیم که همین عوامل منجر به کاهش رضایت‌مندی کارکنان شده است؛ حل مشکل هزینه جابجایی کارکنان از محل زندگی تا محل کار (تراول تایم) یکی از دغدغه‌های همکاران است که برای حل آن در حال تلاش هستیم.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد: خوشبختانه با تلاش‌های همکاران و با تمهیدات و اقدامات مختلف به دنبال پیگیری و بهبود شرایط هستیم که در طول این چند ماه اقدامات خوبی هم انجام شده است؛ رفع مشکل تعدیل مدرک تحصیلی و حل مشکلات سمتی گوشه کوچکی از این اقدمات است و البته این  تلاش‌ها تا برطرف کردن مشکل سایر پرسنل ادامه خواهد داشت.

هاشمی نژاد درخصوص آموزش کارکنان گفت: در دو سال گذشته با توجه به همه‌گیری بیماری کرونا عقب ماندگی بسیاری در این حوزه شاهد بودیم که خوشبختانه با حمایت‌های مدیرعامل تصمیمات مهمی در این خصوص اتخاذ شده و همکارانمان در مجموعه مدیریت منابع انسانی کارهای موثر و مفیدی در زمینه آموزش کارکنان انجام دادند.

سرپرست  مدیریت منابع انسانی شرکت نفت و گاز اروندان در خصوص تبدیل وضعیت ایثارگران بند (و) و (د)  نیز گفت: عملکرد بسیار خوبی در این زمینه داشتیم و این روال با جدیت ادامه‌ دارد.

گفتنی است، یکی از نتایج خوب این جلسه موافقت فرشاد با افزایش پنج برابری وام اضطراری واحد مددکاری مدیریت منابع انسانی شرکت نفت و گاز اروندان است.

در این جلسه مدیران و روسای شرکت نفت و گاز اروندان ضمن تشریح مشکلات و چالش‌های فعلی و آتی این شرکت در حوزه ساختار و منابع انسانی، عدم چابکی ساختار فعلی، کمبود خدمات رفاهی، نبود منازل سازمانی، توجه به افزایش سطح انگیزش و امید آفرینی پرسنل، ضمن تشکر از حضور فرشاد و معاونان وی درخواست داشتند که به منظور رفع حل مسائل طرح شده اقدامات کلیدی انجام شود.

 مدیر منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران گفت: تأمین و توسعه نیروی انسانی در شرکت نفت و گاز اروندان به صورت پلکانی و به تدریج عملیاتی می‌شود.

«فریبرز فرشاد» مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران در این نشست اظهار داشت: کمبود نیروی انسانی متخصص از جمله مشکلات آزاردهنده صنعت نفت است که موجب بروز خسارت‌های فراوانی به شرکت ملی نفت ایران شده است.
 
فرشاد افزود: برای جبران این خسارات و تأمین و توسعه نیروی انسانی برنامه‌های مختلفی را با هماهنگی معاونت توسعه منابع انسانی وزارت نفت و سایر شرکت‌های اصلی برای نگهداشت نیروی انسانی و افزایش انگیزه‌های منابع انسانی برنامه‌ریزی کرده‌ایم که به صورت پلکانی و به تدریج عملیاتی می‌شوند.

وی گفت: اولین بار است که یک گروه از منابع انسانی شرکت ملی نفت با این سطح از معاونان برای بررسی مشکلات این حوزه در شرکت نفت  گاز اروندان حضور پیدا کردند و خوشحال هستیم که شاهد فعالیت جوانانی نخبه و متخصص در این شرکت بوده‌ایم.

فرشاد در پایان ضمن تشکر از مهمان‌نوازی مدیریت شرکت نفت و گاز اروندان، از زحمات کارکنان شاغل در این شرکت قدردانی و عنوان کرد: مردانه ایستادن و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر همکاران در شرکت نفت و گاز اروندان در میادین مشترک برای دفاع از حاکمیت جمهوری اسلامی ایران در امر تولید جای بسی تقدیر و تشکر دارد و این اطمینان را به کارکنان شاغل در این شرکت می‌دهیم که مدیریت منابع انسانی و واحد مهندسی ساختار شرکت ملی نفت برای رفع مشکلات این شرکت در حوزه ساختار سازمانی از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند؛ همچنین و تمام توان خود را به کار خواهیم بست که با سرعت بیشتری مسائل و چالش‌های نفت و گاز اروندان را در حوزه نیروی انسانی و ساختار سازمانی بررسی و برطرف کنیم.

لازم به ذکر است، قبل از این نشست، فریبرز فرشاد به اتفاق هیئت همراه و سرپرستان مدیریت منابع انسانی و خدمات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز اروندان از دفاتر و ساختمان‌های ستادی این شرکت در شهر خرمشهر بازدید و از نزدیک با مشکلات ادارات مستقر در این  دفاتر آشنا شدند.

https://roydadnaft.ir/17510کپی شد!