بیش از  ۴۰ درصد  از کل بنزین کشور توسط پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس تولید می‌شود

مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس گفت: بیش از  ۴۰ درصد  از کل بنزین کشور توسط پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس تولید می‌شود.

«علیرضا جعفرپور»، مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس گفت: به‌ خصوص در نیمه اول امسال با افزایش ظرفیتی حدود ۲۰ درصد، تولید بنزین از حدود ۳۵ میلیون لیتر در روز به ۴۲ میلیون لیتر در روز رسیده است.

وی با بیان اینکه حجم صادرات فرآورده‌های این ابر پالایشگاه در سال گذشته به حدود یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار رسیده است گفت: در کنار فرآورده های اصلی نظیر بنزین و گازوییل ، برخی از فرآورده‌های ویژه نفتی نیز تولید و صادر میشود. جعفرپور ادامه داد: سالیانه بالغ‌ بر ۱۵۰۰ میلیارد ریال عوارض به اتاق بازرگانی پرداخت می شود که این مبلغ در سالهای گذشته به اتاق ایران واریز می‌شد.

وی افزود: از زمانی که در سمت مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس قرار گرفتم با همکاری مجدانه امور مالی پالایشگاه، رایزنی‌ها و پیگیری‌هایی صورت گرفت تا کارت بازرگانی از اتاق ایران به اتاق بازرگانی هرمزگان انتقال یابد. جعفرپور با اشاره بر تلاش ۶ ماهه در انتقال کارت بازرگانی به هرمزگان، اظهار داشت: برای انتقال این کارت لازم بود تا مطالبات اتاق ایران که حدود ۲۵۰۰ میلیارد ریال بود پرداخت گردد و در طول کمترین زمان ممکن این پرونده به اتاق بازرگانی استان ارجاع شد و از این به بعد این عوارض به استان واریز و در مسیر منافع مردم هرمزگان مصرف شود.

پرداخت ۳۱ هزار میلیارد ریال مالیات به هرمزگان

مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس از پرداخت بیش از ۳۱ هزار میلیارد ریال مربوط به مالیات عملکرد سال ۱۴۰۰ پالایشگاه ستاره خلیج فارس به اداره امور مالیاتی هرمزگان سخن گفت. جعفر پور در این زمینه گفت: سال‌های قبل این مالیات در تهران پرداخت می‌شد ولی برای سال ۱۴۰۰ بیش از ۳۱ هزار میلیارد ریال مالیات بر عملکرد و بیش از ۱۵۰۰ میلیارد ریال مالیات بر ارزش‌افزوده به هرمزگان پرداخت ‌شده است. وی این را هم بیان کرد که این پالایشگاه بر اساس زمان‌بندی پرداخت‌ها، هیچ گونه بدهی مالیاتی به اداره کل مالیاتی استان ندارد. وی تصریح کرد: با کمک مسئولان استانی، انتقال پرونده مالیاتی ستاره خلیج فارس از تهران به هرمزگان، از این پس عواید مهم و مستمری برای استان به همراه خواهد داشت. مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس تاکید کرد: پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان یکی از بزرگترین بنگاه‌های اقتصادی کشور از جایگاه ویژه‌ای میان صنایع هرمزگان برخوردار است و با عنایت به رسالت و تعهد این شرکت در راستای آبادانی و محرومیت‌زدایی از استان هرمزگان، خود را متعهد به پرداخت مالیات در استان می‌داند و اعتقاد دارد که باید عوارض و مالیات صنایع بزرگ در استان پرداخت شود و برای آبادانی و محرومیت‌زدایی استان هزینه شود.گفتنی است: پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان و در بین پالایشگاه‌های بزرگ کشور(پالایشگاه‌های نفتی و معاینات گازی) بزرگ‌ترین پالایشگاه کشور محسوب می‌شود.

https://roydadnaft.ir/17425کپی شد!