استاندار کهگیلویه و بویراحمد: پتروشیمی گچساران ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در جریان بازدید معاون اجرایی رئیس جمهور از پروژه در دست ساخت پتروشیمی گچسارن گفت: این مجتمع ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تلاش می شود تا پایان سال ۱۴۰۱ به بهره برداری برسد. 

سید علی احمد زاده افزود: این طرح ملی سالانه یک میلیون و ۲۵۰ هزار تن خوراک اتان خود را از پالایشگاه بید بلند بهبهان با خط لوله ای بطول ۹۵ کیلومتر تامین می کند.

وی سرمایه گذاری این طرح صنعتی ۱۰۵ هزار میلیارد ریال و ۵۹۴ میلیون یورو اعلام کرد.

احمد زاده بیان کرد: تحقق به هنگام طراحی،احداث و نصب تجهیزات پتروشیمی گچساران مدیون توان متخصصان داخلی است که در این زمینه سنگ تمام گذاشتند.

وی اظهار داشت: محصول مجتمع پتروشیمی گچساران یک‌میلیون تن اتیلن و نیز ۸۴ هزار تن +C۳(برش پروپان و سنگین تر) در سال خواهد بود.

احمد زاده تصریح کرد: واحد الفین تصفیه پساب صنعتی  این طرح هم اکنون با ۷۱درصد پیشرفت فیزیکی، واحد تولید بخار با ۷۸ درصد، ساخت برج خنک کننده با ۹۵درصد پیشرفت در دست اجراست.

وی گفت: همچنین واحد های هوا نیتروژن با ۸۳ درصد، واحد تصفیه آب نیز با ۹۳درصد پیشرفت، مخازن ۹۹ درصد پیشرفت  و واحد الفین با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

احمد زاده میزان پیشرفت فیزیکی خط تامین آب این طرح صنعتی را ۹۵ درصد اعلام کرد و گفت: هم اکنون خط تامین برق این طرح صنعتی ۹۵ و خط  گاز و سوخت ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

احمد زاده  گفت: ساختمان و نصب این طرح اقتصادی بیش از ۹۰ درصد پیشرفت، خرید ۹۸ درصد و مهندسی ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی اظهار داشت: پتروشیمی یکی از ارکان مهم صنعت نفت در زنجیره تولید و موتور محرک توسعه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور است و نقش مهمی در تولید ناخالص ملی دارد.

احمد زاده  با بیان اینکه پترو شیمی گچساران هم اکنون رشد چشمگیری دارد افزود: بیش از سه هزارو ۵۰۰ نفر هم اکنون در این طرح اقتصادی مشغول به کار هستند.

وی  اظهار داشت: روند ساخت پتروشیمی گچساران به عنوان یکی از طرح های مهم صنعت پتروشیمی رضایت بخش است.

https://roydadnaft.ir/17269کپی شد!