رشد ۲۴ درصدی مصرف بنزین در شش ماهه اول ۱۴۰۱

مدیر تامین و توزیع سوخت شرکت پخش فرآورده‌های نفتی گفت: در شش ماهه نخست ۱۴۰۱ روزانه به طور متوسط ۱۰۲/۷ میلیون لیتر بنزین مصرف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۲۴ درصد افزایش همراه بوده است.

مرتضی عابدینی، دلیل اصلی رشد مصرف فراورده بنزین و نفت گاز در شش ماهه امسال را افزایش سفرها با توجه به فروکش کردن شیوع بیماری کرونا اعلام کرد و گفت: در سه ماهه تابستان هم مصرف بنزین ۲۱ درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد کرده است.

وی افزود: در سه ماهه تابستان امسال روزانه به طور متوسط ۱۰۵ میلیون لیتر بنزین و ۱۰۶ میلیون لیتر نفت گاز مصرف شده که نسبت به مدت مشابه پارسال به ترتیب با ۲۱ درصد و ۶/۶ درصد با افزایش همراه بوده است.

مدیر تامین و توزیع سوخت شرکت پخش فرآورده‌های نفتی بیشترین افزایش مصرف بنزین و نفت گاز را به روزهای پایانی شهریور ۱۴۰۱ ارتباط داد و گفت: در روزهای پایانی شهریور ۱۴۰۱ روزانه بطور متوسط ۱۲۰ میلیون لیتر بنزین مصرف شده است.

عابدینی با اشاره به اینکه امسال مصرف سی ان جی هم رشد ۵/۲۳ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال تجربه کرده است ادامه داد: مصرف روزانه سی ان جی به طور متوسط روزانه ۱۴۸ هزار متر مکعب بوده است.

https://roydadnaft.ir/17207کپی شد!