مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس: پرداخت مسئولیت اجتماعی نفت با اجرای ۲۷ پروژه به استان بوشهر کلید خورد/ اشتغال بیش از دوهزار نیروی بومی در پارس جنوبی

اسدی گفت: در هفته گذشته ۲۷ پروژه عام‌المنفعه ایجاد شد. ۷ پروژه آموزشی،  ۸ پروژه ورزشی و ۹ پروژه درمانی با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان کلنگ زنی شده است.

سخاوت اسدی مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و اهداف دولت در حوزه تولید، اقدامات بازدارنده انجام و اشکالات جهت پیشبرد اهداف رفع شد.

وی افزود: اصلاح شیوه تولید و سرمایه گذاری با پیگیری مدیران وزارت نفت و مجموعه‌ پارس انجام و ابلاغ شد. برای تعداد سرمایه‌گذارانی که به تعهداتشان عمل کردند توانستیم مشکلات رفع و درخواست واگذاری اسناد مالکیتی از سوی شرکت ملی نفت انجام شد.

اسدی ابراز کرد: تعیین و تکلیف سرمایه‌گذاران بود که  ۱۲ سرمایه‌گذارا را بررسی و مشکلات آنها رفع شد. این ۱۲ سرمایه گذار وقتی واحدهای تولیدی ایجاد کنند اتفاق خوبی در منطقه ایجاد خواهد شد.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس با اشاره ایجاد شهرک پشتیبان منطقه ویژه، افزود: شرکت‌های متعددی وارد مذاکره شدند و زمینه فعالیت‌ آنها ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به گسترش پارس شمالی، تأکید کرد: توسعه پارس شماعی از مهمترین برنامه‌های وزارت نفت است که در راستای این اقدام اولین سرمایه‌گذار وارد کار شده و اولین واحد تولیدی در منطقه دیر فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

اسدی بیان کرد: در حال حاضر چندین پروژه پتروشیمی، پترو پالایش در سال ۱۴۰۱ فعالیت خود را آغاز کردند. طرح پی‌دی‌اف جم، پتروشیمی ارغوان، پتروشیمی پارسیان سپهر، پتروشیمی طرح حمایتی پارس، پالایش ۴۰ هزار بشکه و غیره از طرح‌های سال جاری است.

وی ادامه داد: با شروع به کار این واحد ها بالای ۸ هزار میلیارد تومان سرمایه گداری و بالغ بر چندین هزار نفر اشتعال ایجاد خواهد کرد.
اسدی با اشاره به برگزاری جلسه در منطقه سیراف، اظهار کرد: تفاهم نامه ای ایجاد شد، در محدوده شهرها و روستاها برای اجرای طرح واگذاری هیچ مشکلی وجود ندارد.

اسدی ضمن تاکید بر مسئولیت اجتماعی، افزود: یکی از اقداماتی که انجام و برای سایر بخش‌های کشور الگو شد، تخفیف‌ها در حوزه مسئولیت اجتماعی بود. ۱۳۷۷ میلیارد تومان مصوب شد که در هفته گذشته ۲۷ پروژه عام‌المنفعه ایجاد شد. ۷ پروژه آموزشی،  ۸ پروژه ورزشی و ۹ پروژه درمانی با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان کلنگ زنی شده است.

وی ادامه داد: در حوزه حمایت از فوتبال، باشگاه فوتبال پارس جنوبی مورد حمایت قرار گرفت و منابع آن نیز تامین اعتبار شده است. امروز تیم در شرایط خوبی قرار دارد.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس ابراز کرد: در مصاحبه‌ای از من در خصوص شرایط آب و هوایی عسلویه منتشر شد که حواشی ایجاد کرد.  رسالت اصحاب رسانه گفتن واقعیت است. اما متاسفانه واقعیت‌ها بیان نمی‌شود.

وی ادامه داد: کمتر از یک‌ماه قبل به مدیر کل انتقال خون جلسه‌ای داشتیم و پرسیدیم آیا آلودگی در عسلویه به گونه‌ای است که خون مردم این منطقه غیر قابل استفاده است، اعلام کردند اینگونه نیست و از خون مردم عسلویه استفاده می‌کنیم.

اسدی گفت: نگفتیم در عسلویه آلودگی نیست، آلودگی وجود دارد. یکی از رسالت‌ها پیگیری کاهش آلودگی منطقه است که بعداز پیگیری‌های متعدد مسئولین وزارت نفت مکلف کردیم؛ سرمایه‌گذاری، محیط زیست، نیروی انسانی و غیره اولویت باشد.

وی تصریح کرد:  در حوزه اشتغال اولویت را چهار شهرستان جنوبی قرار دادیم و بعداز آن سایر استان است و تلاش می‌کنیم که میزان رضایت در حوزه اشتغال افزایش دادا شود.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی اذعان کرد: تازمانی که نیروی کار و متخصص یک رشته در منطقه وجود داشته باشد قطعا به سراغ هیچ جا نخواهیم رفت.

وی افزود: از ابتدای سال تا کنون ۲ هزار و ۴۸ نفر بومی مشغول بکار شدند که باید تلاش کنیم تا پایان سال به ۵ هزار نفر استخدام نیروی بومی برسیم.

اسدی بیان کرد: تفاهم‌نامه با فنی و حرفه‌ای ایجاد شده است که نیروی کار تربیت و از ظرفیت آن‌ها استفاده شود.

https://roydadnaft.ir/16855کپی شد!