رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت استان بوشهر در نشست با خبرنگاران مطرح نمود: راه اندازی بخش سی تی اسکن بیمارستان توحید جم در آینده نزدیک / طرح توسعه بیمارستان توحید با اعتبار ۱۸۶ میلیارد تومان اجرایی می شود

رئیس ستاد بهداشت و درمان صنعت نفت استان بوشهر در نشست با خبرنگاران گفت: طرح توسعه، تعمیر، تجهیز و بازسازی بیمارستان توحید جم با اعتبار ۱۸۶ میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت استان بوشهر در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه جم با تبریک روز خبرنگار و تقدیر از تلاشهای اصحاب رسانه بیان داشت: از نقدها و پیشنهادات خبرنگاران و فعالان اجتماعی و سیاسی برای بهبود خدمت رسانی استقبال می کنم.

وی گفت: بیمارستان توحید جم به عنوان تنها مرکز درمانی در شهرستان جم، علاوه بر پرسنل نفت به ساکنین منطقه نیز خدمات درمانی با تعرفه دولتی ارائه می دهد.

دکتر سعید گران پی با اشاره به اینکه ۷۴ درصد از بار مراجعین بیمارستان توحید از مردم شهر جم می باشند گفت: از سال ۱۴۰۰ تاکنون بیش از ۴۹۰ هزار نفر خدمت در مراکز درمانی انجام شده و در تلاش جهت ارتقای سطح کیفی این خدمات هستیم. 

وی با بیان اینکه طرح توسعه بیمارستان توحید جم در دستور کار وزارت نفت می باشد افزود: بیمارستان ۶۸ تخت خوابی توحید جم در ابتدا، تنها با ۵ تخصص، راه اندازی شده بود و اکنون دارای ۱۱۵ تخت فعال و ۱۴ تخصص و فوق تخصص به کار خود ادامه می دهد.

وی خاطر نشان کرد: طرح توسعه بیمارستان توحید در دولت سیزدهم با اعتبار ۱۸۶ میلیارد تومان پیش بینی شده است که در صورت اختصاص این مبلغ، بخش های مختلفی همچون NICU, ICU, اتاق عمل، اورژانس، زایشگاه و سایر واحدهای اداری و پشتیبانی ایجاد و گسترش می یابد.

دکتر گران‌پی از راه اندازی بخش سی تی اسکن بیمارستان توحید جم به ارزش ۱۵ میلیارد تومان خبر داد و‌ افزود: دستگاه سی تی اسکن خریداری شده و پروژه آماده سازی ساختمان آن دارای پیشرفت ۴۰ درصدی است و ظرف‌ ۳ ماه آینده نصب و به بهره برداری می رسد.

وی همچنین از راه اندازی بخش های ICU و NICU برای اولین بار در شهرستان جم خبر داد و افزود: این دو بخش با ۴ تخت راه اندازی شده و در مرحله اخذ مجوزهای لازم از سوی دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر‌ هستیم.

دکتر فرهاد باقری رئیس بیمارستان توحید جم نیز در نشست با خبرنگاران شهرستان با تقدیر از زحمات اهالی رسانه در انعکاس اخبار بیمارستان بیان داشت: تذکرات و انتقادات اهالی رسانه کمک کننده به بیمارستان است.

رئیس بیمارستان توحید جم نیز در این دیدار با مهم برشمردن ارتقای خدمات تخصصی در این مرکز درمانی اظهار داشت: نگاه مجموعه وزارت نفت و مدیران بهداشت و‌‌‌ درمان صنعت نفت ارائه خدمات تخصصی با کیفیت مناسب است که پس از فروکش شدن موج‌ کرونا در صدد تحقق این هدف هستیم.

دکتر فرهاد باقری با بیان اینکه پرسنل بیمارستان توحید در ایام کرونا جهاد کردند افزود: مجموعه بهداشت و درمان شهرستان با تعهد و وجدان کاری با این ویروس مقابله کردند و آمار پایین مرگ‌ و میر ناشی از این ویروس در شهرستان، نشان دهنده تلاش و مجاهدت های کادر سلامت است.

باقری با اشاره به اینکه سیستم سرمایشی و تهویه بیمارستان توحید ارتقا پیدا کرده است گفت: ۱۵ تخت کامل دیجیتال نیز به بیمارستان توحید اضافه شده و به دنبال ارتقای سایر امکانات رفاهی برای بیماران و همراهان آن ها هستیم.

وی افزود: افزایش ظرفیت واحد رادیولوژی، خرید دستگاه جدید OPG، تهیه و تجهیز دستگاه سونوگرافی GE پورتابل و … از جمله اقداماتی است که در یکسال اخیر تحقق یافته است.

رئیس بیمارستان توحید جم از راه اندازی بخش بیماران خاص در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با کمک خیرین این بخش با مساحت ۵۰۰ مترمربع در دو طبقه در بیمارستان توحید جم احداث می شود و اکنون در مرحله اخذ مجوزهای لازم است.

 در این نشست خبرنگاران دیدگاههای مختلف خود را درباره موضوعات و مسائل مختلف بیمارستان و بهداشت و درمان صنعت نفت استان بوشهر مطرح کردند.

https://roydadnaft.ir/16342کپی شد!