سهام ۲ طرح پتروپالایشی کشور وارد بازار بورس می‌شود

وزیر نفت گفت: بخشی از سهام دو پتروپالایشگاه‌ که یکی در کنار پالایشگاه خلیج فارس و دیگری در منطقه جاسک قرار دارد، در سهام بورس عرضه می‌شود و با این کار ضمن استفاده از مشارکت مردمی جلو افزایش بی‌رویه نقدینگی گرفته می‌شود.

به گزارش ایرنا، جواد اوجی ظهر امروز چهارشنبه (۱۹ مرداد ماه) در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره ساخت دو پتروپالایشگاه گفت: این پتروپالایشگاه‌ها با ظرفیت پالایش روزانه ۳۰۰ هزار بشکه نفت در سواحل خلیج فارس و دریای عمان ساخته و به موجب آن برای ۴ هزار نفر در کشور اشتغال ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: این پتروپالایشگاه‌ها در کنار تولیدات معمول خود، خوراک لازم برای واحدهای پایین‌دست پتروشیمی‌های موجود در مجاور خود را نیز فراهم می‌کنند، از این رو از خام فروشی جلوگیری و نفت خام با ارزش افزوده بیشتری تولید می‌شود.

وزیر نفت با بیان این‌که فرآورده‌های نفتی تحریم‌ناپدیر است، گفت: ساخت پتروپالایشگاه شهید سلیمانی با سرمایه نزدیک به ۱۱ میلیارد دلار و پتروپالایشگاه جاسک با سرمایه‌گذاری ۷ میلیارد دلار با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران داخی و بانک‌ها و هلدینگ‌های داخلی تأمین می‌شود.

اوجی تأکید کرد: بخشی از سهام این پتروپالایشگاه‌ها در سهام بورس عرضه می‌شود تا مشارکت مردمی را به همراه داشته باشد و جلو افزایش بی‌رویه نقدینگی را می‌گیرد.

https://roydadnaft.ir/16219کپی شد!