نقش مهم‌ خط انتقال گاز رشت – چلوند در تبادل گازی با جمهوری آذربایجان

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران بر نقش مهم‌ و تعیین‌کننده خط ۴۲ اینچ انتقال گاز رشت – چلوند در تبادل گازی با جمهوری آذربایجان تأکید کرد.

به گزارش شرکت ملی گاز ایران، محمدرضا جولایی در جریان بازدید از چگونگی روند پیشرفت خط ۴۲ اینچ انتقال گاز رشت – چلوند، گفت: این پروژه به مرحله‌ بهره‌برداری اولیه نزدیک شده است و در روزهای آینده به شرایطی بسیار مطلوب در حوزه انتقال می‌رسد.

نقش مهم‌ خط انتقال گاز رشت - چلوند در تبادل گازی با جمهوری آذربایجان

وی به اهداف مهم بهره‌برداری از این خط اشاره کرد و افزود: ایستگاه اندازه‌گیری و صادارت گاز آستارا یکی از قدیمی‌ترین ایستگاه‌های کشور است که نقش بسزایی در مبادلات گازی و ارزآوری دارد؛ ضمن آنکه خط ۴۲ اینچ رشت – چلوند افزون بر پایداری گاز استان اردبیل و استان‌های همجوار، نقش تعیین‌کننده‌ای در تبادل گازی با کشور آذربایجان بر عهده خواهد داشت.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران اظهار کرد: در سالی که مزین به شعار تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی است، باید برای تحقق عملی به این مطلب با همه وجود به‌ویژه در پایداری، استمرار جریان گاز به‌منظور رشد و رونق تولید و به تبع آن، ارتقای نظام دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی تلاش کنیم.

جولایی در ادامه بازدید، ضمن تاکید بر لزوم روزآمد کردن و نصب ایستگاه جدید اندازه‌گیری حجم گاز، از تازه‌ترین وضع تغییرات اساسی توربین‌ها برای آگاهی از  آمادگی انتقال گاز در نیمه دوم سال اطلاع یافت.

وی تصریح کرد: دسترسی به اطلاعات دقیق و لحظه‌ای درباره وضع جریان گاز از نقطه آغاز، انتقال و توزیع گاز به‌منظور کنترل، هماهنگی و تصمیم‌گیری صحیح، امری ضروری است.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران در پایان، ضمن لزوم همکاری و هماهنگی کامل منطقه در مباحث انتقال و صادرات گاز با دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران، بر افزایش بهره‌وری با انجام به موقع و بهینه تعمیرات خطوط لوله و ایستگاه‌های منطقه تأکید کرد.

فیروز خدایی، مدیر منطقه ۸ عملیات انتقال گاز نیز با ارائه گزارش مبسوطی از فعالیت‌های انجام‌شدت در این منطقه عملیاتی، گفت: در سایه تعامل و مشارکت توانستیم به رسالت خطیر خود که انتقال بهینه گاز طبیعی به مشتریان خانگی، صنایع، نیروگاه‌ها و صادرات است، به نحو مطلوب عمل کنیم.

https://roydadnaft.ir/16174کپی شد!