حفر و تکمیل ۳۴ حلقه چاه نفت و گاز در ۴ ماه امسال

کارکنان سختکوش شرکت ملی حفاری ایران در بخش‌های ‌عملیاتی و فنی و مهندسی در چهار ماه امسال موفق‌ به حفر و تکمیل ۳۴ ‌حلقه ‌چاه‌ نفت ‌و گاز در مناطق خشکی و دریایی کشور شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مسعود افشار، معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری در عملیات حفاری، روز دوشنبه (سوم مردادماه) در توضیح بیشتر در این‌ باره گفت: از این تعداد چاه دو حلقه توسعه‌ای، سه‌ حلقه اکتشافی و ۲۹ حلقه تعمیری تکمیلی بوده است.

وی  افزود:  ۲۸ حلقه‌ از این چاه‌ها در گستره فعالیت شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، دو حلقه در میدان‌های تحت سرپرستی شرکت نفت فلات قاره، یک حلقه در قالب پروژه و سه حلقه در پروژه‌های ‌مربوط به مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفر و تکمیل نهایی  شد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۸ دستگاه حفاری خشکی‌ ناوگان شرکت در حال جابه‌جایی  در  مناطق عملیاتی است، متراژ حفاری در مدت پیش‌گفته را ۳۲ هزار و ۸۴۸ متر عنوان کرد.

شرکت ملی حفاری ایران اکنون ۷۳ دستگاه حفاری خشکی و دریایی سبک، سنگین و فوق سنگین در تملک دارد.

این شرکت که از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران است، با توانایی منحصربه‌فرد همسو با عملیات حفاری‌ چاه‌ها افزون بر ۲۰ نوع خدمات فنی و تخصصی را در قالب خدمات یکپارچه به‌ شرکت‌های متقاضی و چاه‌های در حال حفاری یا در حال بهره‌برداری ارائه می‌کند.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران

https://roydadnaft.ir/15942کپی شد!