تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت‌خانه‌های نفت و دفاع امضا شد

وزارتخانه‌های نفت و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای همکاری در زمینه مسائل مهندسی، ساخت و تأمین کالا و خدمات مورد نیاز صنعت نفت تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش شانا، تفاهم‌نامه همکاری وزارتخانه‌های نفت و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بین جواد اوجی و سرتیپ محمدرضا آشتیانی‌، نظر به لزوم تسریع در تحقق آرمان‌های جمهوری اسلامی و نقش قابل توجه صنعت نفت در نیل به اهداف توسعه‌ای کشور و مقابله با چالش‌های ناشی از تحریم در بخش نفت و گاز از طریق استفاده حداکثری از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی، امضا شد.

این تفاهم‌نامه با هدف تسهیل و تسریع در دستیابی به تولید حداکثری در وزارت نفت با به حداقل رساندن  چالش‌های ناشی از تطویل زمانی پیشبرد امور مربوط با تولید و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های متقابل در توسعه فناوری و نوآوری و استفاده از سرریز آن در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان کشور توسط دو وزارتخانه تدوین شد.

از زمینه‌های همکاری دو وزارتخانه ذیل این تفاهم‌نامه مهم می‌توان به ساخت و تأمین کالاها و خدمات مورد نیاز وزارت نفت و انجام مبادلات علمی و فنی در زمینه‌های فناوری‌های برتر اشاره کرد.

از جمله حوزه‌های کاری این تفاهم‌نامه می‌توان به تعریف، اجرا و حمایت از طرح‌های پژوهش و فناوری و سرمایه‌گذاری مشترک اشاره کرد، در این ارتباط دو طرف موافقت خود به ارائه مجوز استفاده از زیرساخت‌های آزمایشگاهی وزارتخانه متبوعه را به طرف مقابل اعلام کردند.

به‌منظور مدیریت کلان و راهبری فعالیت‌های ذیل این تفاهم‌نامه، ایجاد کارگروهی مشترک دیده شده است که معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت و طرف متناظر در وزارت دفاع با معرفی نمایندگان خود کلید آغاز این حرکت جهادی را خواهند زد.

https://roydadnaft.ir/15517کپی شد!