مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی: همکاری مجتمع گاز پارس جنوبی و دانشگاه های استان بوشهر باید تقویت شود

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی در نشست مشترک بررسی همکاری با دانشگاه های استان بوشهر گفت: ارتباط بین مجتمع گاز پارس جنوبی و دانشگاه‌های استان بوشهر باید تقویت شود و می‌کوشیم با تمام توان در کنار دانشگاه های استان بوشهر باشیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، احمد باهوش در این نشست که با حضور روئسا، مدیران دانشگاه‌ها و مراجع علمی استان بوشهر به میزبانی مجتمع گاز پارس جنوبی برگزار شد بیان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و شعار تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، مجتمع گاز پارس جنوبی تعامل و همکاری با دانشگاه‌های استان بوشهر را یک افتخار بزرگ می داند و برای تقویت این مهم تلاش می کند. 

وی با بیان اینکه هدف اصلی مدیران پالایشگاه‌های مجتمع، مدیریت، تعامل و همکاری دوسویه با دانشگاه‌های استان می باشد بیان کرد: باید نشست تخصصی با دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان و تولید بار اول در سطح استان بوشهر شکل بگیرد و همسو با این موضوع، پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه استان را شناسایی نماییم. 

مدیر عامل مجتمع گاز پارس جنوبی تصریح کرد: مسائل علمی و پژوهشی در سطح دانشگاه های استان بوشهر می تواند به ما در جهت رفع نیازها و تجهیزات مهم پالایشگاهی کمک کند. 

وی ادامه داد: عقد تفاهم‌نامه و تشکیل یک کارگروه تخصصی و توانمند می تواند در زمینه ی تامین قطعات و تجهیزات مجتمع راهگشا بسیاری از مسائل و مشکلات پالایشگاهی باشد . 

وی در ادامه یادآور شد: در حوزه‌های ظرفیت پذیرش دانشجو به صورت کارآموز، کارورز و حمایت از پایان‌نامه ها در چارچوب مقرراتی که وزارت نفت تعریف کرده میتوانیم همکاری خوبی در این راستا داشته باشیم. 

وی گفت: امید دارم این گونه نشست ها مقدمه ای باشد برای همکاری تحقیقاتی بیشتر دانشگاه های استان بوشهر با مجتمع بزرگ‌گازی کشور و بسیاری از رشته های معتبر دانشگاه بتوانند گره گشای مشکلات مجتمع باشند. 

به گفته ی باهوش؛ مجتمع گاز پارس جنوبی متعلق به دانشگاه ست و دانشگاه متعلق به اینجاست و هیچگونه خط قرمزی بین این دو وجود ندارد. 

وی در این نشست به استفاده مجتمع از اقلام و کالاهای اساسی ساخت تولید بار اول کشور اشاره نمود و بیان کرد: استفاده مجتمع گاز پارس جنوبی از ۱۶ قلم تولیدی اساسی و بسیار حیاتی از طریق تولید بار اول کشور یک افتخار بزرگ محسوب می شود و این افتخار در مجتمع ثبت شده است . 

وی ادامه داد: این دستاورد بزرگ بدون حمایت پایگاه ها و جایگاه های علمی و آموزشی معتبر در استان بوشهر محقق نخواهد شد . 

باهوش به فعالیت گسترده ۱۵۰ شرکت فعال دانش بنیان در سطح استان بوشهر اشاره نمود و گفت: وجود این تعداد شرکت های دانش بنیان با بهرمندی از جوانان خلاق، نوآور در سطح استان بوشهر نوید روزهای بسیار روشن می دهد و امیدواریم نیازهای پالایشگاه های مجتمع به خوبی انعکاس داده شود و شرکت های دانش بنیان با کمک دانشگاه های استان بتوانند در مسیر تامین نیازهای مهم مجتمع گام بردارند.

باهوش گفت: امیدواریم با جلسه های تخصصی مداوم به راه حل هایی برسیم و نیازهای مهم مجتمع برطرف شود و قراردادهای منعقد و عملی شود تا هم دانشگاه از امتیازاتی برخوردار شده و هم موارد و نیازهای متعدد پالایشگاه ها برطرف شود.

https://roydadnaft.ir/15310کپی شد!