ارزیابی تأمین پایدار گاز از میدان‌های خشکی

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در بازدید میدانی، روند تولید و توسعه میدان‌های مستقل گازی حوزه فعالیت این شرکت در استان‌های فارس و بوشهر را بررسی و ارزیابی می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مهدی حیدری در ادامه بازدیدهای دوره‌ای خود با حضور در ستاد شرکت بهره‌برداری زاگرس جنوبی در شیراز ضمن دیدار با کارکنان این شرکت در نشست تحلیلی، مجموعه عوامل تولید را پایش کرد.

براساس این گزارش، وی پس از حضور در ستاد شیراز، از تأسیسات منطقه عملیاتی آغار بازدید و با کارکنان این منطقه دیدار می‌کند.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، سپس از پالایشگاه آغار(فراشبند) بازدید می‌کند و در جریان اقدام‌های اجرایی فاز ۲ پالایشگاه یادشده قرار می‌گیرد و تمهیدات لازم برای شتاب در فرآیند اجرایی آن را اتخاذ می‌کند.

حیدری، در روز پایانی، از منطقه عملیاتی نار و کنگان (تأسیسات KA و KB) بازدید می‌کند و در نشست با همکاران ضمن جمع‌بندی موانع و چالش‌های شناسایی‌شده در مسیر تحقق تولید، راهکارهای برون‌رفت از آن را در برنامه فوق‌العاده قرار می‌دهد.

با توجه به افزایش سطح تقاضای گاز و لزوم تأمین پایدار گاز زمستانی از میدان‌های مستقل، شناسایی چالش‌ و تنگناهای تولید پیش از آغاز فصول سرد سال اهمیتی بسزا دارد.

در این بازدید، ابوالحسن محمدی، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی و مدیران آن شرکت به‌عنوان میزبان، همچنین اعضای هیات‌مدیره، جمعی از مدیران و رؤسای ستادی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، حیدری را همراهی می‌کنند.

منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران

https://roydadnaft.ir/15307کپی شد!