آماده‌سازی ایستگاه اندازه‌گیری گاز وارداتی از ترکمنستان به ایران

سرپرست منطقه ۹ عملیات انتقال گاز از آماده‌سازی ایستگاه اندازه‌گیری گاز وارداتی ترکمنستان در تأسیسات تقویت فشار گاز قلعه‌جیق خبر داد.

محی‌الدین مفخمی در این باره گفت: با توجه به برقراری جریان گاز از ترکمنستان و تأکید دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران بر لزوم پایش و اندازه‌گیری کمّی و کیفی گاز دریافتی و تجهیز ایستگاه اندازه‌گیری گاز قلعه‌جیق، عملیات بازرسی، شست‌وشو و تمیزکاری مسیرهای لوله و تجهیزات این ایستگاه در دستور کار منطقه ۹ قرار گرفت.

وی افزود: برای نخستین‌ بار هم شست‌وشوی کامل هر سه مسیر اندازه‌گیری ایستگاه قلعه‌جیق با تلاش همکاران این تأسیسات و مشارکت کارکنان تعمیرات اساسی منطقه ۸ عملیات انتقال گاز مطابق برنامه زمان‌بندی‌شده با موفقیت انجام شد.

سرپرست منطقه ۹ عملیات انتقال گاز بیان کرد: در این عملیات پس از باز کردن هر سه مسیر اندازه‌گیری A, B, C شامل لوله‌ها، آرام‌کننده‌های جریان و صفحه‌های اوریفیس موجود در مسیرها به‌صورت کامل شست‌وشو و تمیزکاری شد و در ادامه، اندازه‌گیری لازم توسط کارشناسان بازرسان فنی مناطق ۸ و ۹ تکمیل شد.

مفخمی با بیان اینکه همه مسیرهای اندازه‌گیری این پروژه به همراه متعلقات آن در محل‌های مورد نظر نصب شده است، تصریح کرد: نمونه‌گیری برای آنالیز کیفیت گاز ازسوی کارشناس اندازه‌گیری منطقه ۸ و کارشناسان پژوهشگاه صنعت نفت در حضور همکاران اندازه‌گیری امور هماهنگی و نظارت بر انتقال گاز منطقه ۹ انجام شد.

https://roydadnaft.ir/15281کپی شد!