تأکید «مادورو» بر بهره‌گیری از ظرفیت پتروپارس در توسعه نفت و گاز ونزوئلا

رئیس‌جمهوری ونزوئلا بر بهره‌گیری از ظرفیت شرکت پتروپارس در توسعه نفت و گاز این کشور تأکید کرد.

نیکلاس مادورو دیروز (شنبه، ۲۱ خردادماه) در جریان بازدید از نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای دانش‌بنیان شرکت‌های ایرانی با همراهی ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری از غرفه شرکت پتروپارس بازدید کرد.

وی در جریان این بازدید از وجود چنین ظرفیتی در ایران ابراز خرسندی کرد و بر استفاده از این توانمندی و برقراری دوباره روابط حرفه‌ای در حوزه نفت و گاز تأکید کرد.

شمس‌الدین موسوی، مدیر عامل گروه پتروپارس هم در این بازدید با اشاره به سابقه فعالیت موفق پتروپارس در کشور ونزوئلا به ارائه توضیحاتی در مورد ظرفیت‌های بی‌نظیر و توانمندی‌های این شرکت در حوزه بالادستی و پایین‌دستی نفت و گاز پرداخت.

وی از برنامه‌ریزی این شرکت دانش‌بنیان برای حضور در پروژه‌های بین‌المللی خبر داد و برای بازگشت مجدد به عرصه نفت و گاز ونزوئلا و مشارکت در توسعه آن قول قطعی داد.

ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری  نیز از حضور پررنگ شرکت پتروپارس در این نمایشگاه و سوابق درخشان این شرکت در توسعه نفت و گاز ایران قدردانی کرد.

رئیس جمهوری  ونزوئلا جمعه (۲۰ خردادماه) وارد تهران شد و دیروز (شنبه، ۲۱ خردادماه) در کاخ سعدآباد مورد استقبال رسمی رئیس‌جمهوری قرار گرفت. در جریان این سفر سند جامع همکاری ۲۰ ساله امضا شد.

https://roydadnaft.ir/15151کپی شد!