بررسی مسائل و مشکلات منابع انسانی شرکت‌های تابعه صنعت نفت در خلیج‌فارس

نخستین جلسه کارگروه هماهنگی سرمایه انسانی جزایر نفتی استان هرمزگان در خلیج‌فارس شامل کیش، قشم، لاوان و سیری، روز چهارشنبه چهارم خرداد به میزبانی شرکت نفت فلات قاره ایران در حزیره کیش برگزار شد.

در این جلسه که دکتر ناصر مولایی مدیر توسعه منابع انسانی و دکتر هدایت امیری رئیس بررسی طرح‌ها و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی شرکت ملی نفت ایران، مهندس شهسوار ارغش مدیر منطقه عملیاتی کیش و دکتر روح‌اله ایقانی مدیر منابع انسانی شرکت نفت فلات قاره ایران و دبیر کارگروه حضور داشتند، مسائل و مشکلات مبتلابه منابع انسانی شرکت‌های تابعه صنعت نفت مستقر در این جزایر مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه آقایان دکتر مولایی و دکتر امیری به پیشینه، اهداف، ارکان و وظایف این کارگروه پرداختند. به گفته دکتر امیری یکی از اهداف این جلسات پیگیری مصوبات سفرهای استانی در حوزه سرمایه‌های انسانی است همچنین مقرر شده این جلسات هر سه ماه یک بار برگزار شود و هر شش ماه یک بار گزارش جهت مدیر توسعه منابع انسانی شرکت اصلی ارائه گردد.

در ادامه دکتر مولایی رفع مشکلات و دغدغه‌های منابع انسانی در دولت قبل، هماهنگی در بررسی و مشکلات نیروی انسانی و ایجاد وحدت رویه، استفاده از ظرفیت‌های مشترک مناطق عملیاتی، تدوین راهکارهای عملی مانند مشکل مسکن در جزیره، مشکل تبدیل وضعیت بند واو و بند دال و اعلام به مراجع بالاتر را به عنوان مهمترین اهداف تشکیل این کارگروه برشمرد.

همچنین مقرر گردید این جلسات در هر دوره سه ماه یک بار به میزبانی یکی از شرکت‌ها با دستور کار مشخص تشکیل و خروجی جلسه (صورتجلسه) در قالب یک جدول شامل عنوان موضوع مطرح شده، جمع‌بندی، سطوح تصمیم‌گیری (در سطح استان، سطح شرکت‌های اصلی و در سطح وزارت نفت) تهیه و به مدیران منابع انسانی شرکت اصلی میزبان اعلام و به معاون وزیر و سایر شرکت‌های اصلی رونوشت شود.

در این جلسه بیش از پنجاه عنوان مشکلات و چالش‌های مختلف سرمایه‌های انسانی طرح و مورد تبادل نظر واقع شد.

بسیاری از موارد مطرح شده در جلسه به عنوان چالش مشترک در حوزه سرمایه‌های انسانی صورتجلسه شد و تعدادی از چالش‌های مطرح شده نیز با بهره‌گیری از حضور مدیر توسعه سرمایه انسانی شرکت ملی در همان جلسه مورد پیگیری واقع شد و به راهکار انجامید.

گفتنی است، در این جلسه آقایان حسن دلاوری رئیس منابع انسانی شرکت گاز استان هرمزگان،  مبهوت رئیس خدمات اداری و پشتیبانی شرکت ملی حفاری ایران، سالاری رئیس پخش منطقه کیش، رمضان مرادی رئیس امور اداری شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران، داربوی رئیس خدمات پشتیبانی ناحیه کیش شرکت نفت و گاز پارس و  محمدمهدی ادیب‌نیا رئیس برنامه‌ریزی نیروی انسانی شرکت نفت فلات قاره ایران حضور داشتند.

https://roydadnaft.ir/15094کپی شد!