تعامل سازنده نفت و گاز گچساران با شهرستان گناوه

ظهر امروز جلسه ای با حضور مدیرعامل نفت و گاز گچساران و کارگروه همراه با نماینده مجلس شورای اسلامی، فرماندار، شهردار و دیگر مسئولین شهرستان گناوه در فرمانداری آن شهرستان با هدف بررسی و تبیین مخاطرات نقض حریم خطوط لوله نفت صادراتی در این شهرستان برگزار شد.

مهرداد کاهکش، مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران ضمن ابراز خرسندی از وجود دیدگاه های مشترک بر تلاش جدی شرکت نفت و گاز گچساران در حفظ جان و سلامت مردم جوامع پیرامون تاسیسات و خطوط لوله به عنوان اولویت نخست این شرکت تاکید نمود و از نقض حریم های صورت گرفته در سال های اخیر در نقاطی از خطوط لوله نفت صادراتی، ابراز نگرانی کرد.

وی در ادامه چنین بیان داشت: سلامت هموطنان ما در این خطه از کشور عزیزمان از اولویت زیادی برخوردار است و تمام تلاش ما در کنار تولید پایدار به عنوان وظیفه ذاتی، جلب رضایتمندی مردم در محیط عملیاتی پیرامون تأسیسات نفت و گاز است و در این راستا هر آنچه در توان داریم طبق قوانین جاری نفت و گاز برای رسیدن به اهداف مشترک به کار خواهیم بست و در چهار چوب مسؤلیت های اجتماعی با توجه به آتش سوزی های مکرر در منطقه، پیگیر احداث یک ایستگاه آتش نشانی در شهرستان گناوه هستیم که در آینده ای نزدیک با اخذ مجوز از شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب آن را اجرایی خواهیم کرد.

سپس شهباز صفری رئیس اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست این شرکت در مورد خطرات ساخت و سازهای ناایمن و غیر مجاز  بر روی لوله های نفت صادراتی گفت: با وجود مکاتباتی که در سال های گذشته با شهردار، شورای شهر و شورای تامین اسبق شهرستان گناوه انجام گرفته است، متاسفانه به این مهم توجهی صورت نگرفته و مطمئنأ اگر حادثه‌ای به بار آید، می تواند به خسارات سنگین جانی، مالی و زیست محیطی بیانجامد.

پس از آن جمیری نماینده مردم شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و خارگ در مجلس شورای اسلامی، خواستار مطالبات به حق و منطقی با نگرشی جدید برای استان بوشهر به ویژه شهرستان گناوه شد.

مهرداد کاهکش در پایان گفت: در بحث ایمن سازی باید تدابیری اندیشیده شود تا امکان انجام این مهم توسط شرکت فراهم گردد و هیچ گاه شاهد بروز حادثه نباشیم.

به همین منظور می بایست دو تیم از طرف این شرکت و مسئولین شهرستان گناوه جهت ارائه نظر برای ایمن سازی حریم خطوط نفت ارسالی این شرکت در شهرستان گناوه و همچنین فضا سازی محیط شهری، تشکیل و نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دهند تا انشالله این مشکل نیز حل شود.

گزارش: امید هژبری

عکاس: حید رضانژاد

https://roydadnaft.ir/15062کپی شد!